Piotr Muller wziął ślub

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Zaskakująca opinia

Co z komisją ds. afery taśmowej? Piotr Muller wyjaśnia: "Ja bym tego nie wykluczał"

2022-10-31 11:04

Piotr Muller udzielił obszernego wywiadu portalowi i.pl. Poruszone zostały kwestie sporu Polski z Brukselą, a także powstania komisji ds. afery taśmowej oraz kontrowersji wokół zeznań Marcina W. Czy rzecznik rządu widzi konieczność powołania takiej komisji? Jakie przewidywane są dalsze kroki względem zaproponowanego przez PO zakresu pracy komisji?

Piotr Müller w szczerym wywiadzie

Według Piotra Müllera, cała forma przedstawionego przez PO zakresu pracy komisji jest "karykaturalna". Jego zdaniem, celowo pominięto wszystkie sprawy, które miałyby dotyczyć działalności na rzecz Rosji z czasów rządów Donalda Tuska. - Jeżeli rozważać w ogóle kwestie powstania komisji śledczej czy też komisji weryfikacyjnej, należy się zastanowić, jaka miałaby być to formuła. Przede wszystkim z szerszym okresem badania powiązań i decyzji, które uzależniały Polskę od rosyjskiej energetyki. To jest kluczowe, a nie to, że Donald Tusk przegrał wybory w 2015 roku i twierdzi, że to był spisek Rosji i PiS - powiedział w wywiadzie dla portalu i.pl rzecznik rządu.

Czy zakłada się utworzenie komisji weryfikacyjnej i czy są jakieś plany w tej kwestii? Okazuje się, że konkretnych założeń nie ma, ale nie jest też wykluczone dalsze działanie w tej kwestii. - Na ten moment nie ma takiej decyzji, aczkolwiek ja bym tego nie wykluczał. Czym więcej Donald Tusk i opozycja o tym mówią, to byłbym bliższy zrealizowania ich próśb, ale w kompleksowym zakresie. Są sprawy, które opinia publiczna powinna poznać. Przecież to rząd Donalda Tuska wstrzymywał budowę gazociągu Baltic Pipe - wyjaśnił Muller. Wówczas badane byłyby konkretne lata. - Bez wątpienia trzeba zbadać wszystkie tematy związane z kwestiami kontraktów gazowych, planów prywatyzacji spółek i tego, co się działo, jeżeli chodzi o politykę resetu z Rosją z czasów PO. Jeżeli miałaby powstać to powinna mieć charakter kompleksowy i obejmować cały rząd PO - dodał w rozmowie Muller.

Afera taśmowa. Rosjanie wpłynęli na polskie wybory?! Sławomir Nitras nie ma wątpliwości [SEDNO SPRAWY]
Sonda
Czy powinna powstać komisja ds. afery taśmowej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany