Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

Sondaż nie pozostawia złudzeń

Co Polacy sądzą o dołączeniu Agrounii do KO? Kołodziejczak może się zdziwić

2023-08-22 13:54

W ostatnich dniach szeroko komentowana jest decyzja lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka o stracie w wyborach z list KO. Takiego sojuszu chyba nikt się nie spodziewał, a wiele osób wytyka rolnikowi hipokryzję. Co na ten temat sądzą Polacy? Sondaż nie pozostawia złudzeń.

Michał Kołodziejczak przekonuje, że Agrounia na listach KO to konieczny ruch, jeśli chce się dokonać faktycznych zmian dla polskich rolników. Sam ma startować jako „jedynka” na liście w Koninie, a wszelkie zarzuty o hipokryzji stara się zbywać.

Decyzja wywołała wiele emocji między innymi wśród rolników, którzy uważają polityka za „zdrajcę polskiej wsi”. Kilku z nich opublikowało w mediach społecznościowych nagrania, na których nie tylko wypowiadają się niepochlebnie o Michale Kołodziejczaku, ale też niszczą przedmioty z logo Agrounii.

Co sądzą inni Polacy? W najnowszym sondażu IBRiS dla Polsatu poproszono, by ją ocenili. Jak się okazuje, dobrą opinię wyraziło 34,9 proc. respondentów.. Więcej, bo 43,4 proc. osób, oceniło start Argounii z list KO negatywnie. Z kolei 21,7 proc. nie ma na ten temat zdania. Taki wyniki mogą zdziwić Michała Kołodziejczaka, który uważa swój wybór za dobre posunięcie.

Sonda
Czy start Michała Kołodziejczaka z listy KO to dobry pomysł?
Express Biedrzyckiej - Michał KOŁODZIEJCZAK
Nasi Partnerzy polecają