Tomasz Lis

i

Autor: AKPA Tomasz Lis

Co dalej z Tomaszem Lisem? Ludzie wyrazili się jasno. "Jeszcze czego!"

2022-05-25 8:21

Tomasz Lis po 10 latach kierowania tygodnikiem "Newsweek" - odszedł z redakcji gazety. Wiadomość o odejściu Lisa gruchnęła nagle i od razu wzbudziła lawinę pytań. Wśród nich także takich: czy Tomasz Lis postawi teraz na politykę. Zapytaliśmy o to naszych Czytelników. Okazuje się, że ci mają jasny przekaz dla Tomasza Lisa.

Tomasz Lis od lat był uważany za jednego z lepszych dziennikarzy w Polsce. Wielokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami był ulubieńcem widzów, czytelników i słuchaczy. Tomasz Lis swoją karierę zaczynał na początku lat 90., czyli 30 lat temu! Jego pierwszym miejscem pracy była Telewizja Polska. Lis zyskał sławę jako reporter sejmowy oraz korespondent telewizyjny z USA, a następnie przeszedł do TVN. Na tym się nie skończyło, bo Lis przeszedł do Polsatu, z którego po kilku latach powrócił do TVP.  Przez 8 lat prowadził program "Tomasz Lis na żywo". Potem dziennikarz postawił na prasę, w 2010 roku został redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost", a dwa lata później zaczął pracę w redakcji "Newsweeka" jako redaktor naczelny. Funkcję tę sprawował do maja 2022 roku. Właśnie 24.05 pojawiał się wiadomość, że drogi tygodnika i Lisa rozeszły się, a dziennikarz odchodzi z gazety. 

CZYTAJ: Ostatnie słowa Tomasza Lisa w "Newsweeku". Postawił odważną tezę, wiele osób przeżyje wstrząs

Odejście z "Newsweeka" Tomasza Lisa sprawiło, że zaczęły pojawiać się pogłoski i domysły, co dalej z dziennikarzem. Zaczęto sugerować, że mógłby teraz zaangażować się politycznie. W rozmowie z "Super Expressem" skomentował to poseł Koalicji Obywatelskiej, Paweł Kowal, który chętnie widziałby Tomasza Lisa w politycznych szeregach:  

- Tomasz Lis jest doświadczonym dziennikarzem, redaktorem, na pewno w kampanii by się przydał, widzę go na naszych listach, to byłoby spore wzmocnienie, byłoby dobrze, żeby Tomasz Lis zaangażował się w politykę, od dawna go ciągnęło do polityki, więc może wreszcie to zrealizuje – mówi nam poseł Kowal. 

Czy Tomasz Lis powinien wejść do polityki? 

Sprawdziliśmy, co o tym sądzą nasi Czytelnicy o dalszej karierze Tomasza Lisa. Zadaliśmy im pytanie, czy Tomasz Lis powinien wejść do wielkiej polityki? Okazuje się, że większość naszych odbiorców dała do zrozumienia Lisowi, że nie jest to dobre wyjście dla niego. 55 proc. osób wskazało odpowiedź: Nie, niech zostanie dziennikarzem, zaś 45 proc. odpowiedziało: Tak, to miejsce dla niego. 

Natomiast w komentarzach pod naszą grafiką na Facebooku, z pytaniem o przyszłość Tomasza Lisa w polityce, możemy przeczytać mocne opinie:

- Jeszcze go tam nie było; 

- Oj tak, mieszać to On potrafi; 

- O jej nigdy; 

- Jeszcze czego!;

- To zależy od niego i jego stanu zdrowia to mądry facet, ale trzeba przeliczyć siły na zamiary. Szkoda mi go jest to jeszcze młody człowiek i po przejściach. Jak chce? jestem ZA

Tomasz Lis w polityce: tak czy nie

i

Autor: SE

ZOBACZ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIAŁ SIĘ TOMASZ LIS. KLIKNIJ W ZDJĘCIE NIŻEJ

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Rosyjskie imperium upadnie w ciągu 2-3 lat