Chleb

i

Autor: Paweł Topolski/PAP, TWITTER

Wybory parlamentarne

Chleb przy śmietniku na konwencji KO. Poseł PiS wplątał Tuska

2023-09-09 19:48

W sobotę w Tarnowie odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej a w sieci pojawiło się zdjęcie, które wzbudziło duże zainteresowanie internautów. Widać na nim chleb wypieczony specjalnie z okazji konwencji. Pieczywo zdobi biało-czerwone serce, a także napis "Tusk". Mogłoby się wydawać, że to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chleb został porzucony obok... koszy na śmieci.

To zdjęcie natychmiast stało się przedmiotem licznych komentarzy zarówno ze strony internautów, jak i polityków, którzy skierowali swoją uwagę na Donalda Tuska i jego Platformę Obywatelską. Przemysław Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości nie pozostał w tyle, pisząc na Twitterze: "Podobnie jak ten chleb, tak zakończą się wszystkie obietnice Tuska". Również rzecznik, dodając to zdjęcie, zaznaczył: "Kiedy kamery zgasną, ukazuje się ich prawdziwa natura... obraz mówi więcej niż tysiąc słów".

Anna Zalewska opublikowała zestawienie dwóch fotografii na portalu X. Na jednej widzimy Donalda Tuska całującego bochenek chleba podczas spotkania w Płońsku, a na drugiej ten sam chleb obok koszy na śmieci na tarnowskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej. 

QUIZ PRL. Nie tylko Gierek. Czy pamiętasz grube ryby PRL?

Pytanie 1 z 10
1. W najlepszych dla niej czasach PZPR liczyła:
Edward Gierek
Donald Tusk wprost o aborcji