Magda Gessler i Piotr Ikonowicz

i

Autor: AKPA

Brat Magdy Gessler prosi internautów o pieniądze! Piotr Ikonowicz w dramatycznej sytuacji

2022-05-10 5:00

Dramat w rodzinie Ikonowiczów! Obrońcy praw lokatorskich, Piotrowi Ikonowiczowi (66 l.), kończą się pieniądze na paliwo! – W związku z odblokowaniem eksmisji i licytacji jesteśmy dosłownie zarzuceni sprawami. Benzyna drożeje, a my musimy coraz więcej jeździć! Apeluję o wpłaty – alarmuje Ikonowicz, prywatnie brat znanej restauratorki Magdy Gessler (69 l.).

Piotr Ikonowicz, który całe dorosłe życie poświęcił walce o słabszych i wykluczonych, mimo prawie siedemdziesiątki na karku, nie zwalnia tempa. Teraz działacz musi sprostać lawinie eksmisji. Wszystko przez odwieszenie zakazu eksmisji lokatorskich wprowadzonego podczas pandemii COVID-19. Skala problemu jest olbrzymia. Jak podaje „DGP”, tylko w samej gminie Olsztyn na wykonanie czeka 807 wyroków eksmisji z lokali komunalnych.

Z kolei w Poznaniu lista oczekujących, którzy mają prawo do lokalu socjalnego orzeczonego wyrokiem sądu, sięga 1,5 tys. osób. – Ludzie bardzo się boją, dzwonią do nas codziennie. Boją się tego, że eksmisja zostanie zrealizowana, a oni chcieliby spłacać zadłużenie – mówi w „Głosie Wielkopolski” Renata Bernas z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów. 

>>>Magda Gessler wyprawiła tacie huczne urodziny! Mirosław Ikonowicz skończył 90 lat. Sprawdźcie, czego o nim nie wiecie!

Brat Magdy Gessler przytacza historię kobiety z Kielc, która z powodu „bezdusznej rodziny, splotu okoliczności, braku pomocy mieszkaniowej ze strony samorządu” została eksmitowana, po czym tułała się po dworcach, klatkach schodowych i ogródkach działkowych. W końcu kobieta trafiła pod opiekę kancelarii, która zapewniła jej tymczasowe lokum. >>>Pani Grażyna przeżyła dwie eksmisje. "Kolejny raz tego nie zniosę"

„Apeluję więc o wpłaty. Razem udźwigniemy większy ciężar!” – pisze Ikonowicz na Facebooku, podając numer konta, na które można dokonać wpłat: 14 1020 1156 0000 7202 0083 2899 

>>>Wielkie serce Piotra Ikonowicza! Przyjął rodzinę uchodźców. O to samo apeluje do siostry

>>>Szok! Magda Gessler wyznała to po latach! Wiemy, co za dzieciaka robił jej brat, Piotr Ikonowicz. "To nie żart"

Brutalna eksmisja na Pradze. Banda zbiorów chciała wyrzucić z mieszkania matke i dzieci
Sonda
Czy popierasz działalność społeczną Piotra Ikonowicza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE