Brat Durczoka zabrał głos na jego pogrzebie. Łzy same cisną się do oczu! "Byłeś i jesteś naszą dumą"

2021-11-19 14:49
Kamil Durczok
Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS

W piątek, 19 listopada odbył się pogrzeb Kamila Durczoka. Pogrzeb Durczoka był w Katowicach-Kostuchnie, czyli rodzinnych stronach znanego dziennikarza. Nawet niebo płakało na pożegnaniu Durczoka. Gdy żałobnicy zebrali się na cmentarzu, głos zabrał brat zmarłego, Dominik Durczok. W poruszających słowach pożegnał ukochanego brata.

Kamil Durczok został pochowany w Katowicach-Kostuchnie. To tam odbył się w piątek pogrzeb byłego szefa "Faktów" TVN. W ostatniej drodze Durczokowi towarzyszyła orkiestra górnicza i muzyk Józef Skrzek. Było to niezwykłe pożegnanie, bo podkreśliło silny związek, jaki dziennikarz miał ze Śląskiem, z którego pochodził. Gdy kondukt żałobny dotarł na cmentarz, głos zbabrał Dominik Durczok, brat Kamila. To było głębokie i poruszające przemówienie. Słowa brata Durczoka po prostu łamały serce: - Gdzieś przeczytałem, że czasem człowiek musi umrzeć, aby dowiedzieć się jak wielu miał przyjaciół, których brakowało w biedzie - mówił brat zmarłego. Padające z jego ust słowa były bardzo wzruszające i pełne miłości: - Byłeś i jesteś nadal naszą dumą. Byłeś dobrym człowiekiem, mogliśmy na siebie zawsze liczyć. Do zobaczenia - dodał brat. Po czym wspomniał najbliższą sercu Durczoka osobę: - Pewnie chciałbyś powiedzieć naszej mamie jeszcze raz, że ją kochasz. Pewnie chciałbyś jej też podziękować, że o ciebie dbała. Ale wiedz, że martwiła się o ciebie, była z ciebie dumna. Kiedy miałeś kłopoty, nie spała po nocy - powiedział. 

Przeczytaj koniecznie: Była żona Durczoka po pogrzebie dostała wstrząsającą wiadomość. Marianna Dufek nie wytrzymała!

Przyjaciele pożegnali Kamila Durczoka. Piękne słowa chwytają za serce

Nie zabrakło też wzruszającego przemówienia przyjaciela. Mówił o życiu Kamila Durczoka, w którym przeplatały się dobre i gorsze chwile: - Wszedłeś na Olimp, a bogowie tego nie lubią. Wszedłeś bardzo wysoko. Czuliśmy się, jakbyśmy to my wchodzili na ten Olimp. A potem, kiedy spadałeś, większość z nas była z Tobą. Bolało nas to okropnie. Kamil, tego nie robi się bliskim, nie robi się przyjaciołom, nie robi się wszystkim tym, którzy cię kochali. Uważaj tam na siebie, Kamil. Patrz tam jako - zakończył wzruszająco.  

GALERIA ZDJĘĆ Z OSTNIEGO POŻEGNANIA KAMILA DURCZOKA:

Sonda
Lubiłeś/-aś, gdy "Fakty" TVN prowadził Kamil Durczok?
W tym miejscu spocznie Kamil Durczok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE