Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

Borys Budka, jak się o tym dowie, może się popłakać! Nadali mu kompromitujący przydomek

2021-06-09 12:33

Borys Budka od dłuższego czasu przeżywa trudne chwile. Miał być zbawcą Platformy Obywatelskiej, drugim Donaldem Tuskiem, a pod jego wodzą notowania partii zaczęły lecieć na łeb, na szyję. Wielu ważnych polityków PO otwarcie mówi o tym, że Borys Budka powinien przestać pełnić funkcję szefa Platformy. Na domiar złego - jak wynika z informacji tygodnia "Polityka" - liderowi PO partyjni podwładni nadali kompromitujący przydomek. Na pierwszy rzut oka wygląda sympatycznie, ale jak się pozna jego genezę, to robi się bardzo niemiło. Borys Budka, jak się o tym dowie, może się popłakać!

Borys Budka na pewno nie tak wyobrażał sobie Platformę Obywatelską pod swoim przewodnictwem. Już w styczniu na niepokojący trend uwagę zwrócił poprzednik Budki - Grzegorz Schetyna. - Zostawiałem Platformę Obywatelską, gdy miała 31 procent poparcia, wygrała w Senacie, a wcześniej obroniła wszystkie miasta w wyborach samorządowych. Borys Budka to otrzymał, a teraz po roku można się zapytać: gdzie jest Platforma Obywatelska? - mówił w TVN24 były wicepremier. Wtedy sondażowe poparcie dla PO spadło poniżej 20 proc. Dziś jest jeszcze niższe. Nic zatem dziwnego, że Borys Budka dorobił się nowego przydomku - "Rocky III". Wydaje się sympatyczny, w końcu odnosi się do kultowej serii filmów z Sylwestrem Stallone'em. A jednak sympatyczny zdecydowanie nie jest... Jedna z posłanek PO w rozmowie z "Polityką" tłumaczy, skąd wzięło się to przezwisko. 

ZOBACZ TAKŻE: Beatę Szydło spotkała straszna przykrość! Tak się przygotowała na ten dzień, a tu coś takiego... Smutne

Sonda
Jak oceniasz przywództwo Borysa Budki w roli szefa PO?

Okazuje się, że nie chodzi o umiejętności bokserskie czy zacięcie sportowe Borysa Budka. Skąd zatem ksywa "Rocky II". - Bo w rok i trzy miesiące rozłożył Platformę - wyjaśnia bez ogródek parlamentarzystka. Na cóż... Zawsze mogło być gorzej - np. "Rocky II". 

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Gowin wprost: "W 99 proc...". Co dalej z koalicją? [Wideo]

Express Biedrzyckiej - Sławomir Neumann: Wsparcie Tuska jest potrzebne Borysowi