Pamiątkowy coin z ministrem Błaszczakiem.

i

Autor: twitter.com/mswierczynski Minister Błaszczak, czy marszałek Piłsudski?

Błaszczak czy Piłsudski? Nie uwierzysz, jak uczcili ministra obrony narodowej. Felieton Adama Federa. [WIDEO]

2020-12-22 11:24

Ministerstwo Obrony Narodowej wybiło tzw. coiny, czyli pamiątkowe odznaki z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale uwagę internautów przykuł pewien szczegół. Minister Mariusz Błaszczak do złudzenia przypomina na nich marszałka Józefa Piłsudskiego. Czy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności? Efekt nadgorliwości? Zwykła, ludzka pomyłka? A może próba połechtania ambicji ministra, który, według kuluarowych doniesień, może być szykowany na stanowisko premiera?

Tabliczka upamiętniająca pobyt premiera Morawieckiego na plebanii w Łebczu, krzesło, na którym usiadł Kaczyński, uhonorowane pamiątkową tabliczką we wsiŁążek Garncarski, ławka, przy której prezydent Duda podpisywał projekt ustawy, wystawiona na widok publiczny w Końskich. Teraz do tych kultowych inicjatyw dołączyła pamiątkowa odznaka wybita przez MON, na której minister Błaszczak przypomina do złudzenia marszałka Piłsudskiego. "Każdy Polak powinien wiedzieć, że to J. Piłsudski, a projekt przedstawia znak, który stosowaliśmy cały rok z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Tzw. coiny, które wręcza się w prezencie, są zawsze imienne" - tak ministerstwo odniosło się do sprawy na twitterze. Czyli wygląda na to, że nazwisko ministra znalazło się pod wizerunkiem marszałka Piłsudskiego, bo nastąpił nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Więcej, także o innych "zbiegach okoliczności", dzięki którym w godny sposób upamiętniono za życia prominentnych polityków obozu władzy, w felietonie wideo "Będzie dobrze" Adama Federa.

Błaszczak czy Piłsudski? Nie uwierzysz, jak uczcili ministra obrony narodowej. Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 177 [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają