Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Drabik / www.flickr.com

Co zezna prezes partii?

Blady strach padł na PiS. Chodzi o Kaczyńskiego

2024-03-05 9:36

Jarosław Kaczyński ma być ostatnim świadkiem, który zostanie wezwany przed komisję ds. wyborów kopertowych. Jak dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita", wewnątrz partii istnieją spore obawy, jak poradzi sobie były wicepremier.

Komisja ds. wyborów kopertowych ruszyła pełną parą. Zeznawali już prezesi Poczty Polskiej oraz politycy: Paweł Kukiz, Artur Soboń oraz Michał Dworczyk. Przed nami jeszcze kilka ważnych konfrontacji komisji ze świadkami. W kwietniu swoje wyjaśnienia ma przedstawić Mateusz Morawiecki, a na sam koniec zeznania złoży Jarosław Kaczyński. Jak dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita", w partii istnieją spore obawy, jak prezes PiS poradzi sobie przed komisją. - Z naszych informacji wynika, że w PiS są obawy, jak prezes, któremu podczas wystąpień publicznych, w tym sejmowych, puszczały nerwy, zachowa się przed obliczem komisji śledczej, której posiedzenia są transmitowane na żywo - czytamy w serwisie rp.pl.

Wczoraj swoje zeznania przed komisją ds. wyborów kopertowych złożył Paweł Kukiz. - Podsumuje tą komisje jednym zdaniem: diabły zrobiły sobie tutaj polowanie na czarownice. Państwo się nie łudźcie, że tutaj cokolwiek zostanie wyjaśnione. Tu nie chodzi o to, żeby złapać kogoś, tylko chodzi o to, żeby w przyszłości zapobiec tego rodzaju procederom. (...) Tak jak wcześniej powiedziałem – za 4 czy 8 lat będzie komisja dotycząca tych, którzy dzisiaj tu przesłuchują ocenił polityk.

W NASZEJ GALERII MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK WYGLADAŁO SPOTKANIE PAWŁA KUKIZA W SIEDZIBIE PIS

KUKIZ PO KOMISJI
Sonda
Zgadzasz się ze słowami Pawła Kukiza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany