Beata Szydło nie wytrzymała. To mieli zrobić bracia Kaczyńscy!

i

Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Beata Szydło nie wytrzymała. To mieli zrobić bracia Kaczyńscy!

Beata Szydło nie wytrzymała. To mieli zrobić bracia Kaczyńscy!

2022-04-28 12:10

Beata Szydło świetnie poznała Jarosława Kaczyńskiego. W końcu to on zdecydował o tym, że mało znana wówczas posłanka zostanie kandydatką na premiera, a potem obejmie urząd Prezesa Rady Ministrów. Jako polityk PiS Beata Szydło miała także styczność z Lechem Kaczyńskim. Teraz była szefowa rządu - po latach - zdecydowała się powiedzieć, co mieli zrobić bracia Kaczyńscy. Nie wszystkim te słowa przypadną do gustu.

Tak Kaczyński wyrzucał Szydło

Beata Szydło dla partyjnych dołów i najwierniejszego elektoratu to chyba - po prezesie - najważniejsza postać w PiS. Sam Jarosław Kaczyński zawsze wypowiada się o niej w samych superlatywach, mimo że w pewnym momencie zdecydował się wymienić ją na Mateusza Morawieckiego. -  Sądzę, ze ona ma przed sobą bardzo wybitną przyszłość, ale i dziś uważam, że ta zmiana była konieczna - mówił w 2019 roku prezes PiS w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Sama Beata Szydło w dość nietypowy sposób wspominała okres, w którym Jarosław Kaczyński wyrzucał ją ze stanowiska premiera.

CZYTAJ TAKŻE: Co naprawdę Tusk myśli o Rydzyku i Jędraszewskim? Szokujące nagranie w sieci!

Kiedy ta decyzja zapadła, miałam ogromne wsparcie od Jarosława Kaczyńskiego. On mnie mocno wspierał i oboje umówiliśmy się na pewne rozwiązania i jestem mu za to wdzięczna - wspominała w rozmowie z Wp.pl. 

Od tamtych wydarzeń minęło już dobrych kilka lat. Teraz Beata Szydło skupia się na pracy w Europarlamencie. Nadal lubi jednak wspominać zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i jego brata - prezydenta RP w latach 2005-2010. Przy okazji rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym, nawiązała do rządów PiS i prezydentury Lecha Kaczyńskiego. - Jest czas trudny, czas wojny, więc to nie jest czas, żeby wypominać czy mówić o tym, kto jest bardziej czy mnie zasłużony, ale nie można pomijać faktów. To rządy Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Lech Kaczyński, premier Jarosław Kaczyński, potem prezydent Andrzej Duda i obecny rząd, myśmy stworzyli właśnie taką sytuację, że dzisiaj możemy mówić, że jesteśmy w dobrym miejscu - podkreśliła w TVP Info była szefowa rządu. Zdaniem Szydło "jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, dlatego że mamy magazyny gazu wypełnione prawie w 80 procent". - Mamy gazoport w Świnoujściu, kończymy Baltic Pipe - dodała. 

NIE PRZEGAP: Odszedł od Kaczyńskiego, teraz ujawnił straszną PRAWDĘ o PiS?!

Beata Szydło niedawno skończyła 59 lat. W naszej galerii prezentujemy, jak zmieniała się przez lata

Sedno Sprawy - Anna Maria Żukowska
Sonda
Czy Beata Szydło była dobrym premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE