Bartosz Kownacki, Stanisław Tyszka

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS

Pomoc dla Ukrainy podzieliła politytków

Awantura posłów Tyszki i Kownackiego. „Działa pan jak rosyjski troll”. Wszystko się nagrało!

2023-03-26 16:30

Wojna w Ukrainie budzi wiele emocji, ale czy powinni ulegać im polscy politycy? Władimir Putin z pewnością cieszy się, gdy Polacy kłócą się o pomoc dla Ukrainy. Do ostrej awantury doszło między posłem PiS Bartoszem Kownackim i posłem Konfederacji Stanisławem Tyszką.

"Śmieszna zapowiedź Rosji"

Niedzielna debata w Polsacie z cyklu „Śniadanie Rymanowskiego” w dużej mierze zdominowana była przez aktualne wyzwanie dotyczące rosyjskiej inwazji w Ukrainie oraz niedawnej zapowiedzi prezydenta Rosji o umieszczeniu broni nuklearnej na Białorusi. – To dowód na to, że Rosja już łapie się kolejnych, nawet śmiesznych rozwiązań, które brzmią niepoważnie – ocenił poseł PiS Bartosz Kownacki (PiS), argumentując, że nie ma znaczenia, czy taka broń jest w Mińsku czy w Kaliningradzie.

Czas na rozmowy o nucelar sharing?

Bogdan Rymanowski zapytał swoich gości, czy Polska powinna przystąpić do natowskiego programu nuclear sharing, który zapewniłby obecność broni jądrowej na naszym terytorium. Zdaniem Stanisława Tyszki z Konfederacji jest teraz odpowiedni czas na rozmowy w sprawie wejścia Polski do tego programu "użyczania broni atomowej", szczególnie, że oddaliśmy znaczną broń Ukrainie, nie mają z tego korzyści. Zostaliśmy więc – jego zdaniem – rozbrojeni.

To podejście do naszej pomocy dla Ukrainy rozsierdziło Kowncakiego. – Działa pan jak rosyjski troll - powiedział Kownacki do Tyszki. - O jakim pan rozbrojeniu mówi? Jakie bzdury pan opowiada? Pan bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo Polski – zarzucił politykowi Konfederacji.

Pilne! Wojna na Ukrainie. Nie żyje kolejny polski ochotnik. "Tragiczny tydzień"

Tyszka nie dawał za wygraną. – Oddaliśmy MiG-i-29 za darmo. Słowacy oddali za 900 mln dolarów. Niech pan się nie drze, tylko niech pan na to odpowie – argumentował Stanisław Tyszka.

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać
Sonda
Czy wiesz, czym jest taktyczna broń jądrowa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany