Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia

i

Autor: Andrzej Iwańczuk / Reporter Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia

Wulgaryzmy

Awantura na spotkaniu Trzeciej Drogi. Hołownia reaguje! Tego było już za wiele

2023-06-28 10:31

Chociaż kampania wyborcza oficjalnie jeszcze się nie zaczęła, to politycy wszystkich opcji od dłuższego czasu jeżdżą po Polsce i zachęcają wyborców do swoich pomysłów. W Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie Trzeciej Drogi. Nagle doszło do awantury. Jeden z przybyłych mężczyzn zaczął przeklinać! Interweniował Szymon Hołownia.

W poniedziałek 26.06 Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia odwiedzili Piotrków Trybunalski w ramach rozmów Trzeciej Drogi z Polakami. Spotkanie przebiegało w dobre atmosferze, a przybyli mogli swobodnie zadawać pytania politykom. Nagle jednak doszło do niespodziewanej sytuacji! Jeden z przybyłych na spotkanie mężczyzn zaczął się awanturować, zakłócał spotkanie wykrzykując wulgaryzmy! Uwagę od razu zwrócił na to Szymon Hołownia i bez czekania, zwrócił uwagę mężczyźnie: - Wznosi pan okrzyki, w jednym zdaniu łącząc imię Boga z przekleństwami. Bardzo bym prosił, żeby miał pan szacunek dla nas, osób wierzących - powiedział szef Polski 2050. 

Niewiele wcześniej Hołownia opisał, co spotkało go niedawno w Żyrardowie: - Ostatnio miałem taką sytuację w Żyrardowie, że rozmawiałem z paniami, które uznały za stosowne pokrzykiwać na mnie, że ja jestem Niemiec i nie ta polska opcja, że Kaczyński nam tyle dał itd., itd. I była taka dwójka, takie małżeństwo, które było jeszcze bardziej wyrywne niż one i mnie tam zaczęli grubo obrażać. Mówię do tych pań: „Patrzcie, co się z nami zrobiło. Przecież jeszcze 10 lat temu lubiliśmy się nawzajem. Lubiliśmy się po prostu, było nam bliżej do siebie, a teraz taka agresja, taka złość, nienawiść, żółć”. I one mówią: „Wie pan, ma pan rację. Nie jest pan nasz, ale ma pan rację” – komentował. 

B.BUDKA: KOSINIAK I HOŁOWNIA NIE DOTARLI DO MIKROFONU, A MIELI PRZEMAWIAĆ