Witold Zembaczyński

i

Autor: Trolek12/Wikipedia.org Polityk, przedsiębiorca i samorządowiec, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, wiceprzewodniczący Nowoczesnej.

Policja zadziałała

Atak na busa posła Witolda Zembaczyńskiego. Postawili zarzuty 40-letniemu Markowi!

2023-09-05 14:42

Groźby karalne, zniszczenie mienia i posiadanie narkotyków - to zarzuty jakie we wtorek (5.09) prokurator przedstawił 40-letniemu Markowi Cz. podejrzanemu o wybicie szyby w samochodzie należącym do posła Witolda Zembaczyńskiego. Przypomnijmy, że do ataku na busa polityka doszło w minioną niedzielę.

Atak na busa posła Zembaczyńskiego. Wybita szyba!

Do zdarzenia doszło w niedzielę przy targowisku w Opolu. Jak relacjonował poseł Witold Zembaczyński, w drzwi oznakowanego "Witkowozu" wjechał na rowerze mężczyzna, który następnie miał grozić posłowi używając wulgarnych słów. Po krótkiej sprzeczce poseł poszedł na targowisko, a gdy wrócił, zobaczył w swoim samochodzie wybitą szybę. Zdaniem pokrzywdzonego, agresję u napastnika miała wywołać konferencja prasowa Zembaczyńskiego, na której oskarżał on o korupcję polityczną posła Pawła Kukiza.

Podejrzany o wybicie szyby w busie posła KO zatrzymany. Wiemy, co mu grozi

Policja szybko ustaliła personalia podejrzanego. We wtorek Marek Cz. został doprowadzony do prokuratury. Jak powiedział PAP prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu, mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty - kierowania gróźb karalnych pod adresem posła, zniszczenia szyby i posiadania niewielkiej ilości amfetaminy. - Podejrzany przyznał się do ostrej wymiany zdań z posłem i posiadania narkotyków. Nie przyznał się natomiast do wybicia szyby w jego samochodzie. Jak zapewnił, nie posiada poglądów politycznych. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym - powiedział prokurator Bar.

CZYTAJ: Kukiz zapowiada pozew w trybie wyborczym. Odpiera oskarżenia Zembaczyńskiego

Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi kara kilkuletniego pozbawienia wolności. Najwyższej zagrożone jest przestępstwo zniszczenia mienia, za które prawo przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Zarówno za posiadanie narkotyków, jak i stosowanie gróźb karalnych ustawodawca przewidział kary do 3 lat więzienia.

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Poseł Zembaczyński konwojuje obwód winnicki.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany