Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Prezydent Andrzej Duda

Prezydenta czeka pracowity czas

Andrzej Duda zapowiada ofensywę. Wydał specjalne oświadczenie

2023-02-13 12:49

Prezydent RP Andrzej Duda na krótko przed pierwszą rocznicą wojny na Ukrainie wygłosił specjalne oświadczenie. Zapowiada w niej podjęcie ofensywy dyplomatycznej. Mówił także o bezpieczeństwie Polski, wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w naszym kraju i letnim szczycie NATO.

Andrzej Duda w poniedziałek 13 lutego wygłosił specjalne oświadczenie dla mediów. Przypomniał, że już za kilka dni, 24 lutego, przypada pierwsza rocznica wojny na Ukrainie. - Najbliższe dwa tygodnie to dla mnie czas, aby podjąć swoistą ofensywę dyplomatyczną. Zbliża się rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. To będzie czas spotkań związanych z budowaniem bezpieczeństwa Rzeczypospolitej  – mówił prezydent. - Jutro odbędę rozmowę z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą i prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, by omówić najistotniejsze kwestie przed podróżami w tym tygodniu: Bruksela, Londyn i Monachium – stwierdził. Przypomniał o szczycie NATO, które odbędzie się już na początku wakacji i wyjawił, czego oczekuje od sojuszu. - Zależy nam na tym, aby wzmacniać bezpieczeństwo Polski i aby szczyt NATO zaowocował w dobre decyzje dla wschodniej flanki Sojuszu, także na temat wzmocnienia infrastrukturalnego – oświadczył Andrzej Duda.

Pracowity okres dla Andrzeja Dudy

Andrzej Duda podkreślił także wielką wagę wizyty Joego Bidena w Polsce, która ma się odbyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Według prezydenta RP to „absolutnie fundamentalne wydarzenie”. Ponadto w czwartek Andrzej Duda ma się spotkać z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, a potem spotka się z królem Wielkiej Brytanii Karolem II. To jednak nie koniec. - Następnie udam się do Monachium, gdzie odbędzie się spotkanie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a także z nowo wybranym prezydentem Czech oraz premierem Norwegii – wyliczał.

Sonda
Jak oceniasz prezydenta Andrzeja Dudę?
M.OCIEPA: SPOTKANIE DUDA-BIDEN-ZEŁEŃSKI W WARSZAWIE BYŁOBY NATURALNE
Listen on Spreaker.