Andrzej Duda i egzamin maturalny

i

Autor: SUPER EXPRESS Andrzej Duda i egzamin maturalny

Andrzej Duda wziął w obronę Jacka Żalka. OSTRO o LGBT: To neobolszewizm!

2020-06-13 12:55

Zaostrza się retoryka rządzących wobec osób LGBT. Po zaprezentowaniu "Karty Rodziny", słowach posła Jacka Żalka, że "LGBT to nie ludzie", w sobotę głos w tej sprawie zabrał prezydent Andrzej Duda. Przebywający z wizytą w Brzegu Duda nazwał LGBT ideologią, którą zrównał z komunizmem i bolszewizmem! Wziął też w obronę posła Jacka Żalka.

- Wczoraj w jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest (LGBT - red.) ideologia. Nazwał to po prostu ideologią. Próbuje nam się, proszę państwa wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia - mówił Andrzej Duda w Brzegu. Odniósł się w ten sposób do piątkowych słów posła Jacka Żalka, który po stwierdzeniu, że "LGBT to nie ludzie, tylko ideologia" został wyłączony z dalszej rozmowy w TVN24.

Co jeszcze o LGBT mówił prezydent? - Dzisiaj też próbuje nam się wciskać ideologię, tylko inną. Zupełnie nową, aczkolwiek to też jest taki neobolszewizm. Bo jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat, choćby poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny, w sposób zrównoważony, to jest ideologia, nic innego - emocjonalnie przekonywał Andrzej Duda.

Sprawy światopoglądowe zdominowały przemówienie głowy państwa, bo dużą jego część poświęcił też zapisom zaprezentowanej w mijającym tygodniu "Karcie Rodziny". - Dzisiaj też bronimy naszych wartości. Zobaczcie państwo jaka jest reakcja na moją deklarację Karty Rodziny, w której odwołałem się do podstawowych, konstytucyjnych wartości. Nawet w konstytucji z 1997 roku rodzina jest podkreślona, jest afirmacja rodziny i afirmacja małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny - przekonywał prezydent.

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński zdradził, na których wyborców liczy najbardziej

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 10 VI (Goście: Emilewicz, Hermeliński, Markowski)