Andrzej Duda wreszcie to przyznał! Hołownia padnie z wrażenia, jak to zobaczy

i

Autor: AP Photo/Andrew Harnik

aż trudno uwierzyć

Andrzej Duda wreszcie to przyznał! Hołownia padnie z wrażenia, jak to zobaczy!

2024-05-14 15:25

Zapowiadana przez Donalda Tuska komisja ds. rosyjskich wpływów wzbudziła ostatnio wiele emocji. Pomysł pierwotnie wdrożyło bowiem Prawo i Sprawiedliwość, jednak komisja ta została swego czasu potem rozwiązana decyzją premiera. Teraz jak się okazuje, planuje on jej wskrzeszenie, co niekoniecznie przypadło wszystkim do gustu. Projekt spotkał się ze sprzeciwem ze strony marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Polityk z pewnością będzie zszokowany na wieść o tym, że do pomysłu odniósł się przychylnie prezydent Andrzej Duda!

Pomysł utworzenia komisji badającej rosyjskie i białoruskie wpływy w Polsce bardzo krytycznie ocenił Szymon Hołownia. – Kolejna antyrosyjska komisja to zły pomysł. Od ścigania szpiegów są służby, nie komisje sejmowe. Sprawa Szmydta to robota dla kontrwywiadu – pisał Hołownia. Mimo, że premier Donald Tusk nie ma w tej kwestii poparcia swojego koalicjanta, to jak się okazało, może liczyć tym razem na Andrzeja Dudę!

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że ja zawsze byłem zwolennikiem tej komisji. Dziwię się tylko, że pan premier Tusk jest takim wielkim zwolennikiem (...), kiedy wcześniej przeciwko tej komisji jego ugrupowanie i on sam tak bardzo protestowali – mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z dziennikarzami w Katarze.

EUROPA NIE JEST GOTOWA NA WOJNĘ Z ROSJĄ - gen. Waldemar Skrzypczak

Prezydent stwierdził, że bardzo chciałby, by powołano komisję ds. badania rosyjskich wpływów. Wskazał, że liczy jednak na to, iż jej członkowie będą obiektywni, a podczas prac padną „trudne pytania". W przeciwnym razie komisja byłaby bytem wyłącznie propagandowym – wskazał i stwierdził, że ma nadzieję, że w jej ramach będą „odbywały się poważne przesłuchania i że wszystkie sprawy, gdzie potencjalnie mogą być rosyjskie wpływy, będą w tej komisji bardzo rzetelnie i wnikliwie wyjaśnianie".

Prezydent Duda chciałby, by takie gremium było w stanie ocenić różne sprawy w sposób „obiektywny", oraz żeby w jego skład wchodzili eksperci powołani przez podmioty z różnych stron sceny politycznej. Podkreślił także, że przed rosyjskim imperializmem ostrzegał przed laty prezydent Lech Kaczyński. – Wtedy, kiedy między innymi Donald Tusk dokonywał resetu z Rosją i ściskał się z Władimirem Putinem i spacerował z nim po molo – mówił Duda w Katarze.

W galerii poniżej zobaczysz, jak zmieniał się prezydent Andrzej Duda:

Sonda
Z kim zgadzasz się bardzej w sprawie komisji ds. zbadnia rosyjskich wpływów?