Andrzej Duda

i

Autor: AP PHOTO/ANDREW KRAVCHENKO Wybory samorządowe będą przesunięte? Jest komentarz prezydenta Andrzeja Dudy

Musiał tam być

Andrzej Duda przyjechał do Sejmu! Co się dzieje?! Bardzo ważne informacje, sprawa wagi państwowej

2023-04-13 9:18

Andrzej Duda przyjechał do Sejmu. W Polsce to rzadka sytuacja, gdy prezydent pojawia się w parlamencie. Zdarza się to tylko w nadzwyczajnych okolicznościach Co się dzieje? Dlaczego Andrzej Duda zasiadł w loży prezydenckiej? Okazuje się, że prezydent RP przyjechał po to, by wysłuchać informacji o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2023 roku! Przedstawia ją szef MSZ Zbigniew Rau.

Andrzej Duda w Sejmie. Wcześniej w Dniu Pamięci Ofiar Katyńskich złożył wieniec

Andrzej Duda przyjechał do Sejmu wysłuchać wystąpienia ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina informował PAP, że wystąpienie szefa szefa poświęcone będzie "wszystkim najważniejszym kwestiom dotyczącym polityki międzynarodowej". Wcześniej prezydent w Dniu Pamięci Ofiar Katyńskich złożył wieniec przed Epitafium Katyńskim w Muzeum Katyńskim na warszawskiej cytadeli. Podczas wystąpienia Andrzej Duda nawiązał do wojny na Ukrainie. - Sprawcy zbrodni dokonywanych przez Rosjan na Ukrainie muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, aby takie zbrodnie jak zbrodnia katyńska nigdy więcej się nie powtórzyły - podkreślił prezydent. - Dzisiaj patrzymy z przerażeniem na Wschód, na te wszystkie dokumenty czy materiały wideo i zdjęcia, które przychodzą z Buczy i z innych miejsc, na okupowanej i zajmowanej przez Rosjan Ukrainie, gdzie w taki sam sposób, jak czasem mówi się: na sposób katyński pomordowano ludzi - dodał Andrzej Duda. 

Wystąpienie szefa MSZ w Sejmie

Podczas wystąpienia w Sejmie Zbigniew Rau zaznaczył, że musimy "aktywnie kształtować taki system bezpieczeństwa międzynarodowego, w którym napaść zbrojna będzie coraz mniej prawdopodobna". - Chcemy Europy równych i wolnych narodów, solidarnie opowiadającej się po stronie państw - ofiar użycia siły zbrojnej, jak dziś Ukraina, a wcześniej, w 2008 roku Gruzja- mówił szef MSZ. Zbigniew Rau stwierdził także, że "co najmniej od 2007 roku, największe zagrożenie dla pokoju w Europie wynika z polityki Rosji".  - Polityka ta zmierzała bezpośrednio do wymuszenia zmian w europejskiej architekturze bezpieczeństwa - dodał szef MSZ.

W naszej galerii zobaczysz, jak ostatnio Andrzej Duda szusował na nartach

"Wieczorny Express". Zbigniew Ziobro
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany