Beata Szydło w młodości

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express

Wybory 2023

Andrzej Duda pomoże PiS wygrać wybory. To może odwrócić losy kampanii! Beata Szydło w tle [TYLKO U NAS]

2023-06-02 4:50

Jak wynika z informacji "Super Expressu", była premier Beata Szydło (60 l.) miała namawiać prezydenta Andrzeja Dudę (51 l.) do większego zaangażowania w kampanię wyborczą. - Mam nadzieję, że prezydent będzie pamiętał o swoim środowisku. Jego wsparcie będzie dla nas bardzo cenne - mówi nam poseł Bartosz Kownacki z PiS.

Ważny polityk PiS o wsparci Dudy dla partii: "Szydło miała namawiać, żeby włączył się w kampanię PiS"

W Prawie i Sprawiedliwości nikt nie może być pewny utrzymania władzy. Żeby spełnić sny o potędze, nie wystarczy obecne, widoczne w sondażach, poparcie. A w zdobyciu kolejnych wyborców mógłby pomóc prezydent Andrzej Duda, który trzy lata temu, w wyborach, uzyskał ponad 10 milionów głosów i do przewodzi w rankingach polityków najbardziej godnych zaufania. - Jest dużo popularniejszy niż rząd, co kolegom w PiS trudno czasem zaakceptować – mówił Interii doradca prezydenta Marcin Mastalerek (39 l.). A jeden z ważnych polityków PiS zdradził nam: – Beata Szydło  miała namawiać, żeby włączył się w kampanię PiS, bo wsparcie Andrzeja Dudy, bardzo nam się przyda – słyszymy od posła, który woli zachować anonimowość.

Była premier, w ostatnich tygodniach, sama też jest bardzo widoczna w działaniach partii rządzącej. W Brukseli, podczas debaty w Parlamencie Europejskim, mocno broniła idei powołania komisji ds. rosyjskich wpływów. A wsparcia z Pałacu Prezydenckiego wprost domaga się też poseł Bartosz Kownacki (44 l.): - Prezydent wywodzi się z naszego obozu, liczę więc na jego wsparcie w kampanii. Mam nadzieję, że będzie pamiętał o swoim środowisku – podkreśla polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Duda powinien włączyć się w kampanię przed wyborami w Polsce? Ekspert stawia sprawę jasno

Innego zdania jest politolog profesor Wawrzyniec Konarski (66 l.), który twierdzi, że prezydent powinien w kampanii dystansować się od poszczególnych partii politycznych. - Andrzej Duda mówił kiedyś, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. Nie powinien więc uprawiać stronniczej kampanii, bo wtedy sam sobie zaprzeczy – twierdzi ekspert. 

Express Biedrzyckiej - Michał WOŚ

Ocena prezydentury Andrzeja Dudy

Pytanie 1 z 1
Jaką ocenę wystawiłbyś prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego pracę na tym stanowisku?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany