Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express, Marek Kudelski/Super Express Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński

Prezydent jest oburzony

Andrzej Duda nie wytrzymał! Padła ostra krytyka, PiS się doigrał

2023-05-31 13:50

Prezydent Andrzej Duda nie często decyduje się na krytykę działań Zjednoczonej Prawicy czy PiS-u. Tym razem jednak nie wytrzymał . Wygląda na to, że potępił działania partii Jarosława Kaczyńskiego. Dawno nie użył tak mocnych słów!

Wygląda na to, żer Andrzej Duda jest kolejną osobą oburzoną spotem PiS, który ma zniechęcać do udziału w marszu 4 czerwca organizowanym przez lidera PO Donalda Tuska. Na oficjalnym profilu partii pojawiło się nagranie, na którym przypominają o licznych ofiarach zbrodni w Auschwitz, a następnie pokazują jeden z postów Tomasza Lis, głoszący „Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”, i pytają odbiorców, czy na pewno chcą brać udział w wydarzeniu odbywającym się pod takim hasłem.

Prezydent postanowił zareagować. - Pamięć o Ofiarach niemieckich zbrodni w Auschwitz jest święta i nietykalna. Tragedia milionów Ofiar nie może być wykorzystywana w walce politycznej. To działanie niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia – napisał na swoimi oficjalnym profilu na Twitterze.

Jak widać kontrowersyjny spot partii Jarosława Kaczyńskiego nie umknął uwadze głowy państwa. Tym razem PiS się doigrał, wzbudzając oburzenie nawet w Andrzeju Dudzie! Trzeba przyznać, że dawno nie używał tak mocnych słów poza kontekstem wojny na Ukrainie. Na pewno nie o taki efekt PiS chodziło.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - mec. Michał WAWRYKIEWICZ