Jarosław Kaczyński

i

Autor: Art Service/Super Express

O co chodzi?

„Aleja milionerów” PiS i Jarosław Kaczyński w kurorcie! Głośna akcja KO

2023-07-10 23:02

Politycy KO wzięli się do działania i chcą pokazać Polakom, ile w ostatnich latach mieli zarobić koledzy polityków PiS-u. W kurortach, licznie odwiedzanych przez turystów w czasie wakacji, pojawiły się kartonowe postaci między innymi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego.

KO zorganizowało głośną akcję, w ramach której chcą odwiedzić polskie kurorty. Wybrano osoby, które miały się najbardziej wzbogacić dzięki znajomości z politykami PiS i ustawiono ich kartonowe postacie z teczkami pokazującymi, ile mieli zarobić. Widać między innymi Janinę Goss, Daniela Obajtka czy Iwonę Dudę. Pojawił się także kartonowy Jarosław Kaczyński, który trzyma tabliczkę z napisem „Aleja milionerów”.

- To są ludzie, którzy dzięki temu, że dzierżą władzę, że mają kolegów w PiS-ie i znajomych, zarobili w ostatnich latach grube miliony złotych – mówił poseł PO Arkadiusz Marchewka w Międzyzdrojach.

- Tłum na Aleja Milionerów PiS w Międzyzdrojach. Niech ludzie zobaczą skalę tego nepotyzmu! – napisał w innym poście, dodając zdjęcie osób oglądających „wystawę”.

Ponadto w głośnikach puszczana jest między innymi modlitwa prezydenta Andrzeja Dudy, który prosi o „Polskę dojną” i Jarosława Kaczyńskiego, który „korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju w rozmiarach przedtem nieznanych”. Niektóre osoby postanowiły porównać swoje zarobki z zarobkami wypisanymi na teczkach kartonowych postaci.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - Bartłomiej SIENKIEWICZ