Henryk Kowalczyk

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Henryk Kowalczyk

Musiał robić uniki!

Ale draka na Forum Rolniczym! Obrzucili wicepremiera jajkami, policja w akcji

2023-03-22 15:37

Minister rolnictwa i wicepremier Henryk Kowalczyk pojawił się w Jasionce koło Rzeszowa na V Europejskim Forum Rolniczym, gdzie miał zabrać głos podczas panelu dyskusyjnego. Nie spodziewał się jednak tak gorzkiego przyjęcia… Polityk został obrzucony jajkami!

Henryk Kowalczyk właśnie miał zacząć swoje wystąpienie podczas Forum Rolniczego, gdy rozpoczęła się prawdziwa draka… Kiedy brał do ręki mikrofon, na widowni podniosło się kilkanaście osób w żółtych kamizelkach z napisem „Oszukana wieś”. Zaczęli też wykrzykiwać słowo „Judasz”. Co gorsza, zaczęli rzucać w jego kierunku jajkami! Te rozbijały się na scenie tuż u jego stóp, a sam minister musiał wykonywać uniki przed pociskami. Sprawę starał się opanować konferanser.

- Proszę o spokój, proszę usiąść panowie. Rozumiem, jeszcze jajek nie łapałem na konferencji, ale wszystko przed nami. Bardzo proszę o spokój. Będziecie państwo mieli możliwość zadania pytań i proszę, abyście się zachowali kulturalnie, o nic więcej – mówił. To jednak nie poskutkowało, a awantura trwała w najlepsze. Dało się słyszeć, ze niektórzy krzyczeli, ze Henryk Kowalczyk nie ma prawa zabierać głosu. Niebawem na Sali pojawiła się policja, która opanowała bałagan.

W naszej galerii poniżej możesz zobaczyć, jaki prywatnie jest wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

Sonda
Czy rolnicy przesadzili ze swoim zachowaniem?
Express Biedrzyckiej - Piotr ZGORZELSKI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany