Sławomir Mentzen

i

Autor: Terlecki fot. facebook.com/Sławomir Mentzen

Dalszy ciąg "awantury"

30 mln zł dla piłkarzy. Sławomir Mentzen nie wytrzymał: Jeśli premier obiecał, to ona im się należy

2022-12-07 8:46

Polska reprezentacja w piłce nożnej zakończyła swoją przygodę z Mundialem w Katarze. Jednak nie milkną echa po rzekomej obietnicy jaką miał złożyć premier Mateusz Morawiecki w kontekście piłkarzy. I mimo, że premier udzielił wywiadu, w którym nie precyzuje, jaka kwota premii powinna zostać przekazana piłkarzom, szef rządu uważa, że "jakaś premia się należy". Do sprawy odniósł się Sławomir Mentzen.

Prezes Nowej Nadziei i członek Rady Liderów Konfederacji Sławomir Mentzen był gościem w programie „Mówiąc Wprost”(dla portalu wprost.pl przyp. red.), w którym odniósł się m.in. do głośnej sprawy rzekomej propozycji, którą Morawiecki miał złożyć piłkarzom. Mowa o premii w wysokości 30 mln zł lub, jak pisał "Super Express" 50 mln zł. Podczas ostatniego wywiadu premier Morawiecki nie określił, jaką kwotę powinni otrzymać piłkarze za wyjście z grupy podczas Mundialu w Katarze, ale uznał, że "jakaś premia" polskiej reprezentacji się należy. Morawiecki nadmienił również, że rząd nie przekaże jednak reprezentacji żadnych środków. Sławomir Mentzen z przekąsem potwierdził sugestię premiera dotyczącą zasadności wspomnianej premii.

Mentzen: "Naszym celem jest, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego" [Sedno Sprawy]

Jeżeli premier obiecał piłkarzom premię, to ona im się należy. Pytanie tylko, kto za to zapłaci i w czyim imieniu to obiecał. Czy powinien im to obiecać? Tu mam daleko idące wątpliwości. Polskie finanse publiczne nie są w najlepszym stanie i premia dla piłkarzy, którzy nie zdobyli mistrzostwa, jest przesadzona – stwierdził Sławomir Mentzen, prezes partii Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN przyp. red.).

Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o meczu Polaków w Argentyną na Mundialu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany