Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Jarosław Kaczyński

Szok

12-letnie dziecko zapytało Jarosława Kaczyńskiego o inflację. Jego odpowiedź powala!

2022-07-16 17:59

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w Płocku, gdzie przemawiał do mieszkańców i odpowiadał na ich pytania. Chyba nikt się nie spodziewał, że głos zabierze 12-letnie dziecko! Zadało pytanie o inflację, która wielu Polakom spędza sen z powiek. Odpowiedź byłego wicepremiera powala!

Jarosław Kaczyński jeździ ostatnio po całej Polsce, wy głaszcząc przemowy do rodaków i odpowiadając na pytania. W piątek, 15 lipca, był w Płocku. - po siedmiu latach sprawowania władzy, mimo zaciekłego oporu opozycji, światowych kryzysów i wojny jesteśmy o około 30 proc. bogatsi – mówił między innymi lider Zjednoczonej Prawicy. W trakcie spotkania głos zabrała 12-letnia dziewczynka, która przyznała, ze bardzo lubi prezydenta Andrzeja Dudę oraz zapytała o inflację. Jarosław Kaczyński odpowiedział jej bardzo poważnie.

- To, że pana prezydenta ta młoda dama bardzo lubi, to się cieszę. Będę miał okazję, to przekażę. Jeżeli chodzi o inflację, mniej więcej w jednej czwartej to jest COVID-19 i tarcze antycovidowe. Tu trzeba było wybrać: albo ratujemy miejsca pracy, ratujemy przedsiębiorstwa, ratujemy przed powrotem bezrobocia na naprawdę dużą skalę – mówił.

Sprawdź: Czy Mateusz Morawiecki pozostanie premierem? Kaczyński jasno postawił sprawę

Jak mówił dalej, „reszta” to putinflacja, powodująca ogromny wzrost cen surowców, usług i braki na rynku, a także przerwanie łańcucha dostaw. Jak zaznaczył, to też ma związek z pandemią koronawirusa.

- Jeżeli młoda dama ma niespełna 12 lat, to będzie taki incydent z dzieciństwa. Nie przejmuj się – dodał Jarosław Kaczyński.

Odpowiedź wydaje się powalająca, świadczy bowiem, iż prezes PiS wierzy, że w ciągu najbliższych lat wszystko wróci do normy. Rozbrajające jest także uspokojenie dziewczynki, by się nie przejmowała.

Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Express Biedrzyckiej 7.04 (gen. Mieczysław Cieniuch, Kazimierz Krupa, prof. Jan Malicki) Sedno Sprawy: Jarosław Kaczyński