Wiele różni Mateusza Morawieckiego (55 l.) i Donalda Tuska (66 l.), ale sporo też łączy rywalizujących o władzę polityków. Chodzi nie tylko o działalność opozycyjną, historyczne wykształcenie, czy polityczną współpracę, ale też rozdzielność majątkową z żonami. - Wszelkie nieruchomości, które były dochodowe, przejęła moja żona. Ona prowadzi działalność gospodarczą, wynajmuje nieruchomości, inwestuje – tłumaczył Morawiecki tygodnikowi „Sieci”.
O zupełnie innych motywacjach mówił Tusk. - Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych – wyjaśniał lider PO.
Wezmą się za majątki żon polityków? Ekspert komentuje: Przepisywanie majątku na żonę to przecież fikcja
Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie polityce centralne szczebla, ale też m.in. wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą w oświadczeniach informować o majątkach małżonków. - Prawidłowo. Przepisywanie majątku na żonę to przecież fikcja. To w dalszym ciągu wspólny majątek, chyba, że doszłoby do rozwodu - wyjaśnia prof. Antoni Kamiński z PAN.
A Jan Grabiec (51 l.) chce żeby przepisy obowiązywały jak najszybciej. - Liczymy na rozpoczęcie prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówi nam rzecznik PO. Poparcia dla projektu nie wyklucza minister Michał Wójcik (52 l.) - Szczegółów jeszcze nie znam, ale zawsze byłem za przejrzystością i ujawnianiem majątków osób bliskich. Zasadniczo jestem za tym rozwiązaniem – mówi polityk Suwerennej Polski.
CZYTAJ: Majątek Donalda Tuska. Co posiada lider PO, jaką ma emeryturę?