Zobacz na jakie pierdoły posłowie wydają TWOJĄ KASĘ!

2014-04-14 14:27

Taksówki, iPhony i namioty - Rzeczpospolita ujawniła na co polscy parlamentarzyści wydają publiczne pieniądze. Nasze wspólne pieniądze! A zwykły Polak zastanawia się co pod koniec miesiąca do garnka włożyć...

Jak wylicza „RP” parlamentarzyści na prowadzenie swoich biur dostają rocznie ponad 145 tys. zł.

- Kwoty niektórych wydatków nie mieszczą się w głowie - „RP” przytacza komentarz prof. Antoniego Kamińskiego, byłego prezesa Transparency International w Polsce. O jakich kwotach i o jakich wydatkach mowa?

Sławomir Nowak, były minister transportu wydał na usługi telekomunikacyjne ponad 39 tys. zł! Dodatkiem do takiego rachunku bywają często najnowsze modele telefonów. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska z PO, Mariusz Antoni Kamiński z PiS i niezrzeszony Piotr Szeliga kupili sobie... iPhony.

Zobacz też: Zbigniew Derdziuk chce ZABRAĆ pieniądze emerytom!

Kolejne ogromne sumy pieniędzy znikają np. w bakach rządowych limuzyn. 35 tys zł - o zwrot takiej kwoty (rocznie) może wystąpić poseł. Na pierwszy rzut oka to stanowczo za dużo, jednak okazuje się, że niektórym parlamentarzystom ten limit udało się osiągnąć. Jedną z rekordzistek w tej kategorii jest posłanka Arciszewska-Mielewczyk, która tłumaczy, że „jej okręg jest bardzo długi i potrafi przejechać nawet 300 km dziennie”. Jednak RP wylicza, że aby spalić benzynę za 35 tys zł „Trzeba by jeździć 250 dni w roku po 8 godzin dziennie”.

Z kolei Krystyna Pawłowicz, zapewne chcąc uniknąć dużych wydatków na benzynę wydała prawie 14 tys.zł na taksówki.

Jak podaje "RP", inni posłowie za publiczne pieniądze kupowali rzeczy takie jak: niezbędny do pełnienia funkcji posła nawilżacz powietrza za 699zł , kieszonkowy projektor za 885 zł czy namiot za 855 zł!

Polub se.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają