Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin

Sondaż: Kaczyński będzie dumny jak nigdy! Większy ból Ziobry i Gowina

2021-04-22 9:36

Sondaż pracowni Pollster dla Super Expressu jasno pokazuję, że Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro bez PiS i Jarosława Kaczyńskiego (72 l.) nie mają najmniejszych szans dostać się do Sejmu! Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, Zbigniew Ziobro (51 l.) i Jarosław Gowin (60 l.) nawet startując razem nie przekroczyliby progu pięciu procent. - To jest wielki triumf Jarosława Kaczyńskiego, który ma monopol na prawicy i nikt nie jest w stanie mu zagrozić – komentuje sondaż w rozmowie z Super Expressem prof. Kazimierz Kik (74 l.), politolog.

Sondaż partyjny przeprowadzony na reprezentatywnej próbie przez pracownie Pollster jasno pokazuje, że choć Ziobro i Gowin coraz wyraźniej buntują się przeciw PiS, próbują wybijać na polityczną niezależność, to zarówno samodzielny start Solidarnej Polski, jak i Porozumienia do parlamentu zakończyłby się ich klęską, a zwycięstwem PiS. Sondaż partyjny Pollstera można odczytywać tylko w jeden sposób: PiS startując z przystawkami czy bez nich, wygrałby wybory. - To korzystny sondaż, ale zawsze pamiętamy, że przede wszystkim liczy się rezultat osiągnięty w wyborach. Te wyniki pokazują jednak bezsprzecznie, że to PiS jest główną siłą na prawicy. I myślę, że wszyscy powinniśmy o tym pamiętać. Naszym celem powinna być wspólna praca, a unikać należy osłabiania tej jedności na rzecz krótkotrwałych czy indywidualnych, wątpliwych zresztą, jak widać – korzyści – komentuje sondaż wicerzecznik PiS Radosław Fogiel (39 l.). Wtóruje mu europoseł Karol Karski (55 l.). - Nawet zsumowane wyniki naszych koalicjantów nie dają im jakiegoś większego wyniku. Warto się więc łączyć, a nie dzielić – zaznacza Karski. 

NIE PRZEGAP: Będą wcześniejsze wybory?! Pilna narada u Kaczyńskiego! Ziobro i Gowin znokautowani

Sondaż miażdży a Ziobryści: Zjednoczona Prawica jest wartością

Sondaż partyjny pokazuje dominację PiS a co na to koalicjanci? - Niezależnie od wiarygodności sondażu czymś oczywistym jest, że w jedności siła. I uważamy, że Zjednoczona Prawica to jest wartość – mówi wiceminister klimatu z Solidarnej Polski Jacek Ozdoba (30 l.). Eksperci nie mają wątpliwości, że Zjednoczonej Prawicy już nie ma, a PiS poradzi sobie również bez przystawek. - Zjednoczona Prawica to jest tylko PiS. To jest sytuacja, w której ramion PiS uwiesiło się dwóch polityków, którzy potraktowali PiS jako podwózkę do władzy. Monopol na prawicy od lat dzierży PiS, a śmiem twierdzić, że większa część wyborców nadal myśli, że np. Ziobro jest w PiS. Zarówno Gowin jak i Ziobro startując samodzielnie nie mają żadnych szans dostać się do parlamentu – komentuje nam prof. Kazimierz Kik, politolog. Sondaż przeprowadzono 20 kwietnia na próbie 1066 dorosłych Polaków.

ZOBACZ TEŻ: Tak Ziobro i Gowin dogadywali się z Kaczyńskim i Morawieckim! Kulisy spotkania w Kancelarii Premiera

Sondaż

i

Autor: SUPER EXPRESS Sondaż
Super Raport 21.04 (Goście: Bogdan Zdrojewski - senator PO, Mirosław Suchoń - Polska 2050), Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski - PiS
Sonda
Czy w tym roku dojdzie do wcześniejszych wyborów?