Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska

i

Autor: Eastnews

Zbezczeszczono miejsce pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Wandal przyszedł z siekierą

2021-08-16 13:33

Tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej para prezydencka ewidentnie ma w Słupsku mocnego antagonistę. Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska w tamtejszym parku Waldorffa mają obelisk poświęcony im pamięci. Przy nim posadzone zostały dwa dęby, które właśnie ktoś bezceremonialnie ściął. Atak na drzewa im dedykowane nie był przypadkowy!

Na terenie słupskiego parku Waldorffa umieszczono obelisk z tablicą pamiątkowa, dedykowaną parze prezydenckiej, która 10 kwietnia 2010 zginęła w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Dodatkowo obok niego postanowiono zasadzić dwa młode dęby im dedykowane. Najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę padły one ofiarą wandala z siekierą. Ściął on bezceremonialnie oba dęby i o przypadku nie może być mowy, ponieważ na terenie parku niczego innego nie uszkodzono. Jak się okazuje, to nie pierwszy raz, gdy ktoś zaatakował te Bogu ducha winne drzewa. – To kolejny raz, kiedy dęby zostają uszkodzone. Wcześniej zostały oblane substancja, przez co uschły. Niedawno zostały posadzone nowe, jednak i te zostały zniszczone. W okolicy nic nie zostało uszkodzone. Widać ewidentne ze wandal chciał zniszczyć konkretnie te dwa drzewa – powiedział dla Radia Gdańska miejski radny PiS Jacek Szaran z klubu PiS w Słupsku. Wiadomo, że sprawa została zgłoszona na policję. Trwa dochodzenie w tej sprawie. 

Władze Pomorza uczciły tragicznie zmarłych gdańszczan w rocznicę katastrofy smoleńskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE