Sławomir Mentzen

i

Autor: Flickr Sławomir Mentzen o likwidacji 500 plus

MOCNE SŁOWA

Zapytali znaną psycholog o pomysły Mentzena na wychowanie dzieci. Ekspertka się przeraziła!

2023-03-31 8:16

Sławomir Mentzen udzielił ostatnio wywiadu, których wielu zaszokował. Lider Konfederacji nie wypowiadał się tylko na tematy gospodarcze, ale także społeczne, w tym wychowanie dzieci i dawanie im klapsów. Słowa polityka zaszokowały znaną psycholog dziecięcą, Aleksandrę Piotrowską.

Sławomir Mentzen zaszokował słowami o dawaniu klapsów dzieciom

Sławomir Mentzen w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, został zapytany o "100 ustaw Mentzena", czyli projekty ustaw, które powstały już w 2019 roku. Jedno z pytań w czasie rozmowy dotyczyło tego, jak rozumie kary cielesne, ponieważ we wspomnianych projektach znalazł się też projekt nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Polityk zaproponował, by rodzice mogli stosować wobec dzieci lekkie kary cielesne, które to nie powodują uszczerbku na zdrowiu i nadmiernego cierpienia dziecka. Dziennikarz zapytał więc polityka, jakie to są te "lekkie" kary. Mentzen odparł, że chociażby klaps, a dopytany, czy jeśli ktoś dając klapsa, uderzy np. nerki, odparł, że: - Chciałbym, by normalne było, że rodzic może dać dziecku klapsa. Lider Konfederacji dodał: - Co do zasady: klaps ma dyscyplinować, więc musi być nieprzyjemny. Z badań wynika, że dzieci, które dostają klapsy, mają mniej problemów niż te, które w ogóle nie są karane.

Psycholog dziecięca przerażona pomysłami lidera Konfederacji 

Podejściem do karania dzieci i mówieniu o dyscyplinującym wpływie klapsów, jak robi to Mentzen, oburzona jest znana psycholog dziecięca, Aleksandra Piotrowska. W rozmowie z Onetem nie ukrywa, co o tym myśli i mówi wprost: - Powszechna akceptacja takiego czynu ośmieliłoby tych rodziców, którzy do tej pory starają się ze wszystkich sił nad sobą zapanować. Z kolei w rodzinach, w których i tak dochodzi do takich aktów, mogłoby występować do częściej. Co, jeśli taki akceptowalny klaps, nie wystarczy? - zastanawia się zszokowana psycholog dodając, że "jest przerażona takimi pomysłami". Z ostatnich sondaży wynika, że Konfederacja może liczyć na głosy nawet około 10 proc. wyborców w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Kim jest Sławomir Mentzen? Rodzina: żona, dzieci

Sławomir Mentzen to polityk Konfederacji, urodził się w 1986 roku w Toruniu. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prywatnie jest żonaty z Agnieszką, z którą ma troje dzieci. 

Mentzen: "Naszym celem jest, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego" [Sedno Sprawy]

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Ja panu mogę nogę podać
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany