Joanna Fabisiak

i

Autor: Tomasz Radzik Joanna Fabisiak

O co chodzi?

Zamieszanie wokół posłanki Fabisiak. Trzecia Droga jej nie chce?

2023-08-31 19:02

Posłanka KO Joanna Fabisiak jakiś czas temu informowała, że będzie startować w jesiennych wyborach parlamentarnych z list Trzeciej Drogi. Miała zająć 10. miejsce na warszawskiej liście. Jak się okazuje, partia usunęła polityk ze swoich list. O co chodzi?

Joanna Fabisiak oznajmiła, że KO za bardzo "przesunęła się w lewą stronę” i nie ma żalu, że nie będzie startować z tą partią w wyborach, mówiła w Polsat News. Jak się jednak okazuje, 30 sierpnia działacze Trzeciej Drogi mieli poinformować, że rzekomy start posłanki nie był wcześniej ustalany i zablokowali jej start. Współprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko w rozmowie z PAP stwierdził, że „pani Fabisiak nie będzie startować z naszej listy”. Wiceprezes PSL Dariusz Klimczak powiedział PAP-owi to samo.

Sama zainteresowana zaś twierdziła, że dostała informację, że będzie startować z list Trzeciej Drogi i stwierdziła, ze trzeba pytać o listy tych, którzy je układają.

- Ale, to się wszystko zmienia z minuty na minutę. Rano jest taka wiadomość, po południu inna. Dlatego trzeba spokojnie poczekać co będzie - powiedziała posłanka w rozmowie z PAP. - Czas jest gorący, to po prostu jest wulkan, więc wszystko się gotuje, wszystko się tam ustala i co się ostatecznie ustali zobaczymy 6 września - dodała.

Joanna Fabisiak zamieszanie tłumaczy tym, że często skład list zmienia się w ostatniej chwili i w tym przypadku może być podobnie.

 - Ja jestem długo posłem, pamiętam takie wydarzenie, kiedy skład list zmienił się w drodze do rejestracji, więc różne rzeczy się zdarzają. Trzeba z całkowitym spokojem podejść do tego - mówiła posłanka.

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Politycy od Kuchni - Janusz Korwin Mikke
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany