Wojna w Ukrainie

i

Autor: FACEBOOK, TWITTER Wojna w Ukrainie

Żona ważnego polityka PSL jest Ukrainką. Opowiada, co dzieje się z jej rodziną [TYLKO W SE]

2022-02-25 8:56

Ogromne bestialstwo, jakiego dopuścił się prezydent Federacji Rosyjskiej, sprawia, że Ukraina owładnięta wojną znalazła się w trudnym położeniu. W rozmowie z "Super Expressem" żona rzecznika PSL Miłosza Motyki, zdradza, jakie są nastroje Ukraińców. Julia Wizlińska-Motyka pochodzi z Ukrainy, jednak na co dzień żyje w Polsce.

W rozmowie z "Super Expressem" Julia Wizlińska-Motyka (prywatnie żona rzecznika PSL, Miłosza Motyki) mieszka w Polsce od 8 lat. Młoda kobieta przyjechała do Polski na studia. Opowiada nam, jak czują się obecnie Ukraińcy bestialsko potraktowani przez Władimira Putina.

- To co dzieje się na Ukrainie jest straszne. Na szczęście nadal mam kontakt z rodziną, która mieszka we Lwowie. Staram się co chwila dzwonić do mamy. Jednak gdy słyszę co dzieje się na zachodzie Ukrainy jest mi bardzo smutno - mówi „SE”. - Kuzyn ma żonę pielęgniarkę w jednostce wojskowej. Nakazano jej pozbierać najpotrzebniejsze rzeczy i schować się do piwnicy, aby się ukrywać - mówi nam. - Jeszcze wczoraj rozmawiałam z mamą. Nikt nie spodziewał się, że Putin zaatakuje dziś Ukrainę. Wszyscy się boją, że będzie coraz gorzej. Moja rodzina mieszka koło Lwowa. Już teraz słychać strzały rakiet - mówi (rozmawialiśmy 24 lutego)

Julia ostrzega także przed fałszywymi zbiorkami, których w sieci nie brakuje.

- To bardzo ważne, aby czytać o tym co dzieje się na Ukrainie na rządowych stronach. W internecie była zbiórka na wojsko. Dużo ludzi ją udostępniało. Okazało się, że zebrano 1,5 mln. Zbiórka okazała się fałszywa. Są ludzie, którzy żerują na tej wojnie - mówi nam.

Wojna na Ukrainie. Ekspert nie ma wątpliwości: Putin przesuwa teraz granicę rosyjską do Polski [ZAPIS RELACJI]

Dym pod ambasadą Rosji w Warszawie. Odśpiewano hymn Ukrainy
Sonda
Czy uważasz, że Rosja może zaatakować Polskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE