Wołodymyr Zełenski

i

Autor: AP

MOCNO

Wołodymyr Zełenski nie wytrzymał. Zwrócił się wprost do Elona Muska

2022-12-01 9:18

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę (30.11) skrytykował po raz kolejny kontrowersyjną propozycję planu pokojowego, złożoną przez amerykańskiego miliardera Elona Muska, aby zakończyć rosyjską ofensywę i zaprasił go do przyjazdu na Ukrainę.

Prezydent Ukrainy odpowiedział na słowa Muska

Wołodymyr Zełenski nie wytrzymał i po raz kolejny odniósł się do kontrowersyjnej propozycji Elona Muska dotyczącej Ukrainy: - Jeśli chcesz zrozumieć, co zrobiła tutaj Rosja, przyjedź na Ukrainę i sam zobacz wszystko – powiedział prezydent Zełenski na konferencji, zorganizowanej przez "The New York Times". Polityk dodał też: - A potem powiesz mi, jak zakończyć tę wojnę, kto ją rozpoczął i kiedy ona może się skończyć. Jak brzmi propozycja Muska? Amerykański bogacz Elon Musk wywołał kontrowersje na Twitterze już jakiś czas temu. W październiku Musk przedstawił propozycją planu pokojowego między Kijowem a Moskwą. Amerykański miliarder zasugerował, by Krym pozostał integralną częścią Rosji, Ukraina stała się państwem neutralnym oraz wysunął pomysł organizacji nowych referendów pod nadzorem ONZ w regionach Ukrainy "anektowanych" przez Rosjan. Takie podejście do sprawy zdecydowanie nie jest właściwą odpowiedzią dla Ukrainy.

Również szef ukraińskiej dyplomacji, Dmytro Kułeba odniósł się do pomysłów przedstawianych przez Muska: - Ci, którzy sugerują, by Ukraina zrezygnowała ze swoich obywateli i ziemi – rzekomo po to, by nie skrzywdzić urażonego ego Putina lub ratować Ukrainę przed cierpieniem – muszą przestać używać słowa 'pokój' jako eufemizmu dla stwierdzenia 'Niech Rosjanie zabijają i gwałcą tysiące niewinnych Ukraińców i zdobywają jeszcze więcej terytoriów - napisał Kułeba na Twitterze. 

Express Biedrzyckiej - Były zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. operacji rozgryzł Putina! Mówi wprost o jego DESPERACJI
Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Nasi Partnerzy polecają