Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

JEST PLAN

Ważny polityk PiS: Za 3-4 miesiące przedstawimy założenia programowe

2023-02-17 8:31

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, w piątek (17 lutego) wyznał, że: - Za 3-4 miesiące będziemy komunikować z czym chcemy iść do Polaków, co chcemy Polakom zaproponować - wyjaśnił. Dodał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wróci do objazdu po kraju za 2-3 tygodnie.

Wybory 2023. Polityk PiS wskazał, jak mogą wyglądać listy wyborcze: Na pewno taką perspektywą są rozmowy z Kukiz'15

Polityk PiS, Krzysztof Sobolewski w piątek gościł na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia i był pytany o kwestię kampanii wyborczej oraz list wyborczych, m.in. czy znajdą się na nich koalicjanci. Sobolewski odparł, że są jeszcze elementy, które będą niedługo tematami rozmów koalicyjnych. - Na pewno taką perspektywą są rozmowy z Kukiz'15 - wskazał sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości. Sobolewski zaznaczył, że kwestia tego jak będą wyglądały listy wyborcze "to perspektywa kilku miesięcy". Polityk partii władzy zwrócił uwagę, że wybory powinny odbyć się w październiku, więc rejestracja list powinna nastąpić na początku września. - Przed nami te tematy; rozmowy trwają i będą trwały, na spokojnie - mówił.

Kaczyński wraca do objazdów po Polsce. Jest termin

Pytany kiedy można spodziewać się jakiegoś wydarzenia kampanijnego przed wyborami 2023, programowego PiS, Sobolewski wskazał, że jeśli chodzi o założenia programowe, to kwestia 3-4 miesięcy, mniej więcej tyle trzeba jeszcze poczekać. - Wtedy będziemy komunikować z czym chcemy iść do Polaków, co chcemy Polakom zaproponować, a jednocześnie przypominając co udało się zrobić od 2015 r. - powiedział Sobolewski. Dopytywany o powrót prezesa PiS do objazdu po kraju, Sobolewski powiedział, że to "kwestia 2-3 tygodni". Wybory parlamentarne - według kalendarza wyborczego - mają się odbyć jesienią 2023 r.

CZYTAJ: Najnowszy sondaż. Kto może zastąpić Kaczyńskiego w roli prezesa PiS? Macierewicz ma tylko 1 proc.

Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?
Express Biedrzyckiej - Paweł KOWAL