Kosiniak-Kamysz, Hołowonia

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express, Art Service/Super Express Kosiniak-Kamysz, Hołowonia

Media dotarły do informacji

Ujawniono listy Trzeciej Drogi. Gdzie „jedynką” Hołownia, a gdzie Kosiniak-Kamysz?

2023-08-10 13:16

Trzecia Droga, czyli koalicja Polski 2050 i PSL, przetrwała chwilowe spory między politykami i obwieściła wspólny start w jesiennych wyborach parlamentarnych. Choć oficjalnie jeszcze nie ogłosili swoich list, mediom udało się do nich dotrzeć. Gdzie wystartuje lider Polski 2050 Szymon Hołownia, a gdzie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz?

Trzecia Droga okazała się sporym zaskoczeniem, gdy liderzy PSL i Polski 2050 ogłosili wspólny start w wyborach. Część osób podchodziła sceptycznie do sojuszu, a ostatnie spory o dołączenie między innymi Agrounii do koalicji wywołały poważne obawy o jego trwałość. Ostatecznie Szymonowi Hołowni i Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi udało się dojść do porozumienia. Jak przekazuje Interia, mają nawet mieć niemal całkowicie dopracowane listy i podaje „jedynki” niektórych miast.

Jak podaje Interia, w Warszawie „jedynką” będzie wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, że żaden z liderów Trzeciej Drogi nie będzie startował ze stolicy. Szymon Hołownia natomiast będzie kandydował z Białegostoku, a Władysław Kosiniak-Kamysz z Tarnowa. W Krakowie o głosy będzie walczył poseł Polski 2050 Rafał Komarewicz, w Lublinie Joanna Mucha z Polski 2050. Z tej samej partii w Koninie „jedynką” będzie Paulina Hennig-Kloska.

Listę w Gdyni otworzy Marek Biernacki z Koalicji Polskiej, a posłanka PSL Urszula Pasławska będzie nr jeden na liście w Olsztynie.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Wieczorny Express - Katarzyna Karpa-Świderek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany