Artur Dziambor na Senatora RP

i

Autor: PAP/FBArturDziambor

wybory 2023

Twarz Konfederacji będzie "dużym wsparciem" dla konkurencji. Zaskakująca decyzja Dziambora

2023-09-07 14:02

Artur Dziambor, poseł reprezentujący Pomorze i do niedawna twarz Konfederacji, pójdzie do wyborów w zaskakującym towarzystwie. Ma znaleźć się na listach Trzeciej Drogi. Doniesienia medialne się potwierdzają. Wystartuje z gdyńskiej listy do Sejmu.

Artur Dziambor za sobą ma już za sobą kawałek politycznej drogi. Pierwsze odejście to rozstanie z partią KORWiN (dziś Nowa Nadzieja) i utworzenie Wolnościowców. Kilka miesięcy później został wyrzucony z Konfederacji. Wybory w 2023 to najpierw plotki o starcie Dziambora z list Trzeciej Drogi, następnie walka o zbieranie podpisów pod kandydaturą do Senatu, a teraz potwierdzony już start w wyborach, ale nie z Hołownią, lecz z aprobatą... PSL-u.

To propozycja mojego startu z Trzeciej Drogi wypadła trochę z kapelusza, bo przecież niedawno nie było takiej możliwości. Jeszcze w piątek rano zbierałem podpisy na targowisku w Kościerzynie, żeby zawalczyć o mandat senatora. Tego samego dnia wieczorem otrzymałem propozycję i zgodziłem się

- powiedział Artur Dziambor w wywiadzie dla Interii.

Swoją decyzję tłumaczy też w mediach społecznościowych, gdzie nie brakuje negatywnych komentarzy odnoszących się do decyzji i krytykujących politykę PSL-u. Jak podkreśla, poglądów nie zmienił, to jedynie szyld i zgadza się z opinią, ze jest "dużym wzmocnieniem" dla Trzeciej Drogi.

Potwierdzam, bardzo duże, 195cm wzrostu i prawie 140kg, a więc można powiedzieć, że wręcz ogromne. Trzeba mieć otwarty umysł i nie myśleć sekciarsko. Startuję z listy Trzeciej Drogi, walczę o mandat dla siebie

- napisał na Facebooku Artur Dziambor.

Dziambor ma znaleźć się na ostatnim miejscu listy Trzeciej Drogi w okręgu wyborczym w Gdyni.

Manifa w Trójmieście