Tusk, Kaczyński

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express, Marcin Wziontek/Super Express Tusk, Kaczyński

Wybory 2023

Tusk wyśmiewa Kaczyńskiego. Poszło o grzybobranie

2023-08-06 22:24

W czasie przemówienia podczas pikniku rodzinnego w Chełmie, prezes Kaczyński poruszył m.in. sprawę prywatyzacji lasów. - "My tę wolność mamy, chodzimy na grzyby do lasu" - powiedział lider PiS, ostrzegając przed sytuacją w innych krajach UE, gdzie "lasy są w rękach prywatnych lub we władaniu korporacji". Szybko doczekał się riposty Tuska.

Kaczyński o grzybobraniu

Jarosław Kaczyński w niedzielę 6.08 w trakcie wystąpienia na pikniku w Chełmie powiedział kilka słów o polskich lasach. Stwierdził, że to sprawa, w której decyzje chce podejmować Bruksela, choć "wydawałoby się, że powinna być ona w miejscowych rękach". Według szefa PiS- , polskie lasy stanowią ogromny zasób finansowy, pod który można zaciągnąć kredyty i potem lasy sprywatyzować.

- To jest nasza własność. A z własnością wiąże się wolność. To, że możemy sobie w Polsce spokojnie wejść do lasu, to nie jest tak wszędzie. W wielu lasach kraje są w rękach prywatnych lub we władaniu korporacji - powiedział Kaczyński. - My tę wolność mamy, chodzimy na grzyby do lasu, chodzimy, aby wypocząć. To jest część naszej wolności i nie damy sobie tej wolności odebrać - podkreślił lider partii rządzącej.

Cięta odpowiedź Tuska

Przewodniczący PO Donald Tusk szybko odniósł się do słów prezesa PiS w mediach społecznościowych.  "Kaczyński oświadczył, że stawką tych wyborów jest wolność grzybobrania. Trochę dziwnie się czuję, mając takiego rywala…" - skomentował na Twitterze.

Sonda
Którego polityka wolisz słuchać w czasie publicznych wystąpień: Kaczyńskiego czy Tuska?
Raport - Jerzy Marek Nowakowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany