Donald Tusk

i

Autor: Platforma Obywatelska / Facebook Donald Tusk

Tusk ostro o Kaczyńskim. Będzie konflikt? Padły mocne słowa

2022-06-23 13:44

Donald Tusk zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten jest głównym prowodyrem wojny domowej w Polsce. Było to odpowiedzią na zarzuty Jarosława Kaczyńskiego, który w TVP w wywiadzie wyraził pogląd, że Tusk "przygotowuje coś w rodzaju wojny domowej w Polsce". Słowa te zszokowały i rozwścieczyły lidera PO.

Donald Tusk nie dowierza, że Jarosław Kaczyński znów zaczepia go słownie

- Ten szok wynikający z utraty władzy, oni zdaje się byli przekonani, że będą tutaj rządzić bardzo długo, doprowadził do jakichś zmian psychicznych i przede wszystkim do snucia takich planów, które z demokracją i praworządnością nie mają kompletnie nic wspólnego, a poza tym muszą doprowadzić do niezwykle ostrych konfliktów ze wszystkimi tego konsekwencjami - mówił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP. Donald Tusk pytany w Sejmie o te słowa odpowiedział: "Kaczyński powinien się, moim zdaniem, cieszyć i bardzo doceniać to, że ja nigdy publicznie nie analizowałem jego stanów psychicznych, a materiał jest przecież bardzo bogaty". Stwierdził także, że jest już zmęczony zaczepkami tego typu i nie zamierza na nie odpowiadać bezpośrednio, choć nie kryje oburzenia i zaskoczenia. "To inteligent z Żoliborza i żeby w taki sposób polemizował ze swoim głównym oponentem, to takie nie najlepiej o nim świadczy. Używanie medycznych czy psychiatrycznych terminów w walce politycznej po to, żeby kogoś dotknąć, czy stygmatyzować - z tym należy być w w ogóle bardzo ostrożnym" - stwierdził Tusk. "Jeśli Kaczyński mówi o wojnie domowej, to w jakimś sensie dobrze wie, o czym mówi, bo on ją przecież wypowiedział i toczy bezwzględnymi metodami od wielu lat w Polsce. On jest autorem i głównodowodzącym agresywnej armii politycznej w tej wojnie domowej, którą sam wypowiedział Polkom i Polakom. Ja się nie dziwię, że jak tak bezrefleksyjnie zabiera głos, to mu te słowa same jakby wychodzą z ust" - dodał lider PO.

Poniżej galeria zdjęć "Tak zmieniał się Donald Tusk"

Donald Tusk kończy 65 lat
Sonda
Zgadzasz się ze słowami Donalda Tuska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE