Potworny wypadek

Tragiczna historia Joe Bidena. Jego żona i dzieci nie żyją [WIDEO]

2023-02-16 12:24

Joe Biden już niebawem przyleci do Warszawy, by rozmawiać o dozbrojeniu Ukrainy. Życiorys prezydenta USA obfitował w tragiczne wydarzenia - jego żona i córka zginęły w wypadku samochodowym, a syn Joseph Robinette "Beau" Biden III zmarł na raka. Poznajcie poruszającą historię Joe Bidena i jego rodziny.

Joe Biden w trakcie wczasów na Bahamach poznał Neilię Hunter (+30 l.), córkę właściciela restauracji. Para wzięła ślub 27 sierpnia 1966 roku, gdy Biden był jeszcze studentem. Razem mieli trójkę dzieci: Naomi Christinę (+1 r.), Roberta Huntera (53 l.) i Josepha Robinette’a „Beau” III (+46 l.), który wiele lat później został prokuratorem generalnym Delaware.

Pierwsza żona i córka Bidena zginęły w wypadku

18 grudnia 1972 roku, czyli na kilka tygodni przed zaprzysiężeniem Bidena na pierwszą kadencję senacką, jego żona i dzieci mieli wypadek samochodowy, w trakcie podróży po świąteczną choinkę. Neilia i Naomi zginęły na miejscu, a trzyletni Beau i dwuletni Robert Hunter trafili do szpitala. Joe Biden przyznał, że rozważał wówczas popełnienie samobójstwa. W wychowywaniu dzieci pomagała mu siostra Valerie.

Joe Biden w Polsce. Plan wizyty prezydenta USA. Kiedy i gdzie Biden wygłosi przemówienie?

Pięć lat po tragedii, senator Biden ożenił się Jill Jacobs, modelką i studentką ostatniego roku na wydziale języka angielskiego na University of Delaware. Para doczekała się córki Ashley (42 l.), która została pracownikiem socjalnym. Od 2012 roku jej mężem jest otolaryngolog, Howard Krein (57 l.).

Syn Bidena zmarł młodo. Beau Biden cierpiał na nowotwór

30 maja 2015 roku Bidena spotkała kolejna tragedia, zmarł jego syn Beau Biden, który chorował na nowotwór mózgu. Pierwsza żona, córeczka oraz syn pochowani są na cmentarzu St. Joseph on the Brandywine w Greenville w stanie Delaware.

18 grudnia 2022 roku Joe Biden wziął udział w prywatnej ceremonii upamiętniającej 50. rocznicę śmierci żony Neili i i córeczki Naomi. - Byłem właśnie w Waszyngtonie, zatrudniałem nowych pracowników, kiedy dostałem telefon od ratowników medycznych. Do telefonu podeszła całkiem młoda kobieta. Była strasznie zdenerwowana. "Musisz wrócić do domu. Był wypadek. Ciągnik uderzył w twoją żonę i troje dzieci, gdy pojechali na zakupy - wspominał Biden podczas jednego z wystąpień.

Syn Bidena miał romans ze szwagierką

Robert Hunter nazwał swojego synka Beau (3 l.), którego ma z drugą żoną, Melissa Cohen (37 l.), na cześć zmarłego brata. Ma on jeszcze córki z byłą żoną Kathleen Buhle: Naomi King Biden Neal (30 l.), która w 2022 roku wyszła za mąż za Petera George' a Heermanna Neala (27 l.) oraz Finnegan (23 l.) i Maisy (22 l.), a także dziecko urodzone w 2018 roku z romansu ze striptzerką Lunden Roberts. W latach 2016-2019 spotykał się ze swoją... szwagierką, wdową po Beau Bidenie. Hallie Olivere Biden miała z nim córkę Natalie Naomi Biden (19 l.) i syna Roberta Huntera Bidena II (17 l.).

Groby żony i dzieci Joe Bidena, nowego prezydenta USA

Co powie Joe Biden w Warszawie?

Były ambasador ujawnia możliwy scenariusz. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.