Tak zmieniała się Maria Kaczyńska

i

Autor: Piotr Bławicki/Super Express Lechowi Kaczyńskiemu towarzyszyła niemal codziennie w jego obowiązkach

Tak Maria Kaczyńska mówiła o Wielkanocy w ostatnim wywiadzie. Poruszające!

2022-04-18 4:50

Jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła przed tragiczną śmiercią Maria Kaczyńska, był ten, w którym pierwsza dama opowiadała o Wielkanocy. To było 12 lat temu... Dziś w święta wielkanocne warto wspomnieć o tym wywiadzie i tych poruszających słowach, które wówczas padły.

W 2010 roku Wielkanoc przypadała na początku kwietnia. Niedługo przed świętami Maria Kaczyńska udzieliła jednego z ostatnich wywiadów. Była to rozmowa pani prezydentowej z dziennikarką TVN Warszawa. Opowiadała w nim m.in. o świętach Wielkiej Nocy. Mówiła, jak spędza zwykle świąteczny czas oraz o tym, jakie przysmaki wielkanocne goszczą na jej rodzinnym stole. -  Dla mnie święta to przede wszystkim rodzinne spotkanie i oderwanie się od codzienności – mówiła wówczas Maria Kaczyńska. Opowiadała też o tym, że w święta spędzi czas z ukochanymi wnuczkami. Teraz te ważne słowa brzmią szczególnie mocno, bo właśnie zaledwie tydzień temu minęła 12 rocznica katastrofy smoleńskiej. A w Poniedziałek Wielkanocny, czyli 18 kwietnia, przypada 12 lat od pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Maria Kaczyńska była dla wielu wzorem pierwszej damy. Była rodzinną, ciepłą osobą, która dbała o innych, stawiając ich dobro na pierwszym miejscu. Z mężem łączyło ją nie tylko uczucie, ale też przyjaźń. Zresztą bardzo piękna jest historia ich miłości. - Będę zawsze stać u boku Leszka, opiekować się nim aż do śmierci. Jestem ostoją męża. Przy mnie czuje się bezpiecznie. Nie wyobrażam sobie, żeby jednego z nas miało zabraknąć. Najlepiej, żebyśmy odeszli razem… - powiedziała kiedyś w jednym z wywiadów.

Sonda
Czy Maria Kaczyńska była dobrą pierwszą damą?
Tak wyglądają teraz groby ofiar katastrofy smoleńskiej. Poruszający widok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE