Tajna instrukcja PiS. Chodzi o podwyżki dla polityków. Ujawniamy

2021-08-06 15:42
Jarosław Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski/SE Jarosław Kaczyński

Ogromne podwyżki dla polityków wywołały burzę. Wiemy, jak ludzie Jarosława Kaczyńskiego (72 l.) mają tłumaczyć się Polakom z większej kasy! "Super Express" dotarł do tajnej instrukcji, którą otrzymali politycy PiS. - Uposażenia polskich parlamentarzystów są jednymi z najniższych w Europie - cytuje fragment przekazu jeden z posłów Zjednoczonej Prawicy.

Tak politycy PiS tłumaczą się z podwyżek

Podwyżki dla polityków oburzyły Polaków. Dzięki rozporządzeniu prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.) kilka tysięcy złotych więcej zarobią m.in. premier, marszałkowie Sejmu i Senatu czy wiceministrowie. Parlamentarzyści zyskają aż 6,3 tys. zł miesięcznie. Z kolei prezydent, dzięki ustawie PiS, która jest w Sejmie, dostanie 7 tys. zł podwyżki.

Nie przegap: Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

Jak dowiadujemy się od jednego z posłów Zjednoczonej Prawicy, parlamentarzyści otrzymali tajną instrukcję, jak tłumaczyć się z większej kasy.

Nigdy nie będzie dobrego momentu na podwyżki. Uposażenia polskich parlamentarzystów są jednymi z najniższych w Europie. I sytuacja jest absurdalna – cytuje fragment przekazu nasz rozmówca. Ludzie prezesa w mediach mają m.in. przekonywać, że wynagrodzenia w Polsce w ostatnich latach wzrosły o 40 proc., a płaca minimalna o 60 proc., więc podwyżki należą się również politykom.

Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone

Tajna instrukcja PiS 

Tajna instrukcja dla parlamentarzystów PiS w sprawie podwyżek dla polityków ma być odpowiedzią na falę oburzenia, jaką wywołała decyzja rządzących.

Nie przegap: 

- Podwyżki dla polityków. Szok! Poseł PiS naprawdę to powiedział

- Podwyżki dla polityków. Wiceminister z PiS pokazał szokującego SMSa

Cieszymy się, że to nie Sejm podejmuje decyzję, bo zawsze niezręcznie jest komentować kwestię, która jest we własnej sprawie. Dobrze, że ta sprawa jest uregulowana krzyżowo, czyli, że prezydent decyduje o podwyżkach parlamentarzystów, a ci o podwyżkach prezydenta. Tak jak marszałek Sejmu ogłasza wybory prezydenckie, a prezydent ogłasza wybory parlamentarne. I nigdy nie będzie dobrego momentu na podwyżki. Uposażenia polskich parlamentarzystów są jednymi z najniższych w Europie. Sytuacja jest absurdalna. W czasie ostatniej 1,5 kadencji był w Polsce wzrost płac o 40 proc., a płacy minimalnej o 60 proc. A w przypadku posłów był spadek wynagrodzeń o 20 proc. I trzeba to zmienić – cytuje tajną instrukcję nasz rozmówca.

Sonda
Czy popierasz podwyżki dla polityków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE