Narada przy Nowogrodzkiej

Tajemnicze spotkanie ścisłego kierownictwa PiS. Mają problem z Lex Tusk?

2023-05-31 11:17

Kierownictwo rządu na rozmowach u prezesa. Mimo, że formalnie to premier i wiceszefowie rządu pełnią najwyższe stanowiska w państwie, nikt nie ma wątpliwości, że postacią numer jeden w obozie Zjednoczonej Prawicy jest Jarosław Kaczyński. To w jego gabinecie zameldowali się we wtorkowej wieczór premier i jego dwóch zastępców.

Czyżby sprawy z komisją do spraw badania rosyjskich wpływów nie potoczyły się po myśli Prawa i Sprawiedliwości? Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy w tej sprawie, rozgorzała potężna, głownie krytyczna wobec PiS, dyskusja. Opozycja zacieśniła współpraca. Władysław Kosiniak - Kamysz i Szymon Hołownia, dotąd raczej niechętni inicjatywie marszu 4 czerwca, postanowili, że pójdą w nim razem z Donaldem Tuskiem. W takich okolicznościach, prezes PiS, Jarosław Kaczyński wezwał na Nowogrodzką kierownictwo rządu. Przed siedzibie partii zajechały limuzyny premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz wicepremiera i szefa MON Mariusza Błaszczaka. Wcześniej, wspomniani politycy, widzieli się już na posiedzeniu Rady Ministrów, ale jak widać, niektóre kwestie wymagały dyskusji na jeszcze wyższym szczeblu, w gabinecie prezesa PiS. Z naszych informacji wynika, że dyskusja dotyczyła głównie składu osobowego komisji i tego, kto może stać na jej czele. W środowe popołudnie przy Nowogrodzkiej dojdzie jeszcze do narady władz partii, która ma doprowadzić do ostatecznych rozstrzygnięć w tej kwestii. 

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania przy Nowogrodzkiej. Poniżej quiz, czy będziesz umiał rozpoznać polityka po 3 słowach? Nie lada wyzwanie!

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 10
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun
Nasi Partnerzy polecają