Szok, co powiedział o Andrzeju Dudzie ten polityk KO!

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER, Eastnews

Nie do wiary!

Szok, co powiedział o Andrzeju Dudzie ten poseł KO! Podsumował go w całości...

2024-05-15 5:30

Wielu zastanawiało się, jak potoczą się losy prezydenta Dudy po skończonej prezydenturze. Pojawiały się również takie spekulacje, jakoby Andrzej Duda miał przejąć część Zjednoczonej Prawicy po odejściu Jarosława Kaczyńskiego na polityczną emeryturę. – Nie może się z tym pogodzić. Szuka też swojego miejsca w środowisku PiS-u i cały czas szuka ustawienia w tym układzie nowym politycznym – ocenił prezydenta Krzysztof Brejza.

Prezydent Andrzej Duda z pewnością nie ma lekko, będąc na cenzurowanym. Niebawem jego prezydentura dobiegnie końca. A zatem będzie musiał zastanowić się nad dalszymi krokami w karierze. Nie ulega wątpliwości, że jego przyszłość może zależeć w dużej mierze od obecnych działań i decyzji politycznych. Europoseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza nie wahał się wyrazić swojej szczerej opinii na ten temat. Krytykuje on Andrzeja Dudę za tzw. polityczne niezdecydowanie.

Andrzej Duda szuka też swojego miejsca w środowisku PiS-u i cały czas zastanawia się, jak się odnaleźć po możliwym odejściu z aktywności politycznej Jarosława Kaczyńskiego – mówił Brejza „Onet Rano.". Polityk KO odniósł się także do poniedziałkowego spotkania prezydenta z premierem Tuskiem.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof BREJZA

– Pan prezydent ma specyficzne podejście do premiera Tuska i do zwycięstwa koalicji demokratycznej – stwierdził, bo jego zdaniem prezydent Duda „cały czas szuka ustawienia w tym układzie nowym politycznym”. – Widać, że Jarosław Kaczyński tej polityki bieżącej PiS-u nie ogarnia. Widać, że bulteriery i różne frakcje wewnątrz partii układają się na przyszłość – dodał europoseł.

Brejza odniósł się także w wywiadzie do byłego premiera Mateusza Morawieckiego. – Jego wizyta u Viktora Orbana i obściskiwanie się z politykami antyunijnymi jest rzeczą haniebną!– zaznaczył. – Jak można jechać do Viktora Orbana, jechać do Budapesztu w sytuacji, w której Węgry sukcesywnie blokują pomoc dla Ukrainy – Ukrainy, która się wykrwawia, by dołączyć do Unii Europejskiej? – pytał z oburzeniem Krzysztof Brejza.

W galerii poniżej zobaczysz europosła Krzysztofa Brejzę z żoną:

Sonda
Czy Andrzej Duda powinien zastapić Jarosława Kaczyńskiego?
Listen on Spreaker.