Rok Wojny - Jan Złotorowicz

i

Autor: SUPER EXPRESS

Piątek 24 lutego. Godz. 8.45

Specjalny raport "Rok Wojny". To będzie program w rozszerzonej rzeczywistości

2023-02-24 9:58

W piątek, 24 lutego 2023 roku, w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę, „Super Express” przez ponad 5 godzin na żywo nadaje wydanie specjalne raportu „Rok Wojny”, stosując rozszerzoną rzeczywistość. W oparciu o najnowszą technologię przenieśliśmy się do oblężonego ukraińskiego miasta. Wszystko, co widz widzi, oparte jest na modelach 3D - assetach - przedstawiających zeskanowane ukraińskie miasta po rosyjskich atakach. Assety zostały zakupione na potrzeby realizacji wydania specjalnego, a dochód ze sprzedaży tychże modeli 3D ruin zostanie przekazany na odbudowę Ukrainy.

„Super Express” od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę odpowiadał na zwiększone zapotrzebowanie informacyjne, wydłużając blok programów publicystycznych i zwiększając liczbę zapraszanych do studia ekspertów z najróżniejszych dziedzin. - Od początku wojny robimy wszystko, by nasi czytelnicy i widzowie otrzymywali informacje jako pierwsi. Oferujemy im publicystykę najwyższej jakości, a odcinki naszych flagowych programów, jak „Express Biedrzyckiej”, „Raport Walczaka”, „Raport Złotorowicza” czy „UkrAlina” można liczyć w setkach - mówi Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny „Super Expressu”.

W piątek, 24 lutego w trakcie wydania specjalnego, które rozpoczęło się o godzinie 8:45, kilkunastu gości debtuje nad minionym rokiem. Gośćmi są m.in. prof. dr hab. gen. Bogusław Pacek, były z-ca sekretarza generalnego NATO ds. Operacji Adam Kobieracki, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu Marek Budzisz czy Alina Makarczuk, dziennikarka i autorka biografii Ołeny Zełenskiej „Kim jest Pierwsza Dama Ukrainy?".

Wizyta Joe Bidena w Ukrainie i w Polsce pokazała, że Zachód ma zamiar być z Ukrainą do samego końca Rosji lub Władimira Putina. Będziemy analizować z widzami i ekspertami jak ten koniec może wyglądać. Będziemy omawiać miniony rok wojny. Wojny, którą Putin przegrał w dniu, gdy rozpoczął inwazję – mówi dziennikarz SE Tomasz Walczak, gospodarz programu „Raport Walczaka”. 

Raport specjalny SE: Rok Wojny

Zastosowana technologia rozszerzonej rzeczywistości zabiera widza na front. To, co widz widzi, to nie wytwór studia graficznego, ale autentyczne modele 3D - assety – ostrzelanych miast i wsi Ukrainy. – Na potrzeby „Roku Wojny” sięgamy po technologie, które wykorzystują tylko największe telewizje. Zrealizujemy realistyczne scenografie wirtualne oparte o silnik graficzny czasu rzeczywistego Unreal Engine 5.1. Wykorzystamy system trackingu Stype RedSpy 3 oraz ramię ze sterowaną głowicą Stype Human Crane. Tego jeszcze w transmisjach online nie było – mówi Martynian Rozwadowski, head of technology w Veles Productions.

Trzy platformy, na których live jest dostępny to: YouTube i Facebook „Super Expressu” oraz www.se.pl. Strona internetowa „Super Expressu” pozostaje zdecydowanym liderem zasięgowym wśród platform dzienników ogólnopolskich, zajmując 1. miejsce w zestawieniu serwisów gazetowych w Polsce. Liczba realnych użytkowników se.pl: ponad 12 milionów.

Rok Wojny - Jan Złotorowicz

i

Autor: SUPER EXPRESS
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany