Donald Tusk

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wybory w Polsce

Specjalna aplikacja pomoże Tuskowi ułożyć listy wyborcze! Nic się przed nią nie ukryje: "Centrala widzi, jak zapracowani są posłowie"

2023-06-14 4:38

Przewodniczący Platformy będzie miał decydujący głos przy układaniu list wyborczych. Donald Tusk (66 l.) będzie się radził nie tylko najbliższych współpracowników, ale też, jak się dowiadujemy, specjalnej aplikacji. To właśnie „MapBlue”, bo tak nazywa się program, pokaże, który parlamentarzysta PO jest pracusiem, a który nie ma czasu i ochoty na spotkania z wyborcami.

Specjalna aplikacja prześwietli polityków PO przed wyborami 2023! Przed „MapBlue” nic się nie ukryje

Wszyscy parlamentarzyści PO w smartfonach mają zainstalowaną aplikację. Żartobliwie określana jest "partyjnym Pegasusem". - Program służy do monitorowania aktywności w terenie. Politycy raportują publiczne spotkania, rozmowy, wyjazdy. System działa i centrala widzi, jak zapracowani są posłowie – mówi nam Jan Grabiec (51 l.). Rzecznik partii nie ukrywa, że zebrane w ten sposób informacje mogą zdecydować o przyszłości niejednego parlamentarzysty. - Na listach będą ci, którzy pracują – precyzuje Grabiec.

To poseł Jakub Rutnicki z "Idola" stoi za pomysłem z aplikacją

Jednym z pomysłodawców i twórców „MapBlue” jest poseł PO, Jakub Rutnicki (45 l.). - To nasze oczy w terenie, które mobilizują do pracy. Wystarczy wybrać dana gminę, żeby dowiedzieć się, kiedy ostatnio był tam nasz poseł, przy jakiej okazji i jakie poruszał tematy – wyjaśnia Rutnicki. A Marta Golbik (38 l.), pytana, czy czuje się inwigilowana przez partyjną centralę, zaprzecza. - Sama doceniam przydatność tej aplikacji. Sprawdzam gdzie w moim okręgu są białe plamy, gdzie powinnam być bardziej aktywna – mówi posłanka. Zdaniem doktora Sergiusza Trzeciaka (47 l.), to ma sens: - Chodzi o maksymalna mobilizację i rywalizację parlamentarzystów. Uczestniczą w pewnej rodzaju grze. To ogólnoświatowy trend, że partie polityczne chcą monitorować aktywność działaczy – mówi specjalista do spraw marketingu politycznego. 

Express Biedrzyckiej - Joanna MUCHA
Sonda
Czy chcesz zobaczyć debatę Kaczyński - Tusk?