Tadeusz Rydzyk

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Rydzyk szykuje się do 31. pielgrzymki Radia Maryja: Katolicy to „olbrzym”

2022-06-28 13:47

W dniach 9-10 lipca 2022 odbędzie się 31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, czyi tradycyjne coroczne wydarzenie, na które zjeżdżają miłośnicy ojca Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja. Duchowny już zachęca do przyjazdu do Częstochowy: - Jest nas wielu, ale niektórzy jeszcze nie angażują się apostolsko. Są jak w letargu, jak śpiący „olbrzym”. Trzeba, żeby wszyscy obudzili się do apostolstwa ewangelizacji - napisał w specjalnym komunikacie.

31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zbliża się wielkimi krokami. Zjazd sympatyków Radia Maryja odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę lipca. Zwykle w tym dniu nie tylko słuchacze zjeżdżali do Częstochowy, ale i politycy władzy. Wystarczy wspomnieć, że w zeszłym roku na Jasnej Górze pojawił się minister edukacji Przemysław Czarnek i to wraz z żoną Katarzyną, co nie uszło uwadze ojca Rydzyka. Ojciec Rydzyk już szykuje się do tegorocznego uroczystego spotkania. W tym roku po dwóch latach pandemii z pewnością do Częstochowy może przyjechać więcej osób. Dyrektor Radia Maryja w specjalnym komunikacie zachęca i zaprasza słuchaczy rozgłośni:

- Już tylko dni dzielą nas od 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, do naszej Niebieskiej Matki. W sytuacji wojny na Ukrainie i zagrożenia pokoju w Europie, a także w Polsce (słyszymy wszystkie groźby z Moskwy), idziemy z hasłem: „ Z Maryją posłani w pokoju”. Będziemy bardzo mocno prosić o pokój i bezpieczeństwo. Rodzina Radia Maryja to rodzina, której zależy na zbawieniu wszystkich ludzi, na Ojczyźnie. Katolicy w Polsce to „olbrzym”. Jest nas wielu, ale niektórzy jeszcze nie angażują się apostolsko. Są jak w letargu, jak śpiący „olbrzym”. Trzeba, żeby wszyscy obudzili się do apostolstwa ewangelizacji - czytamy w komunikacie, który został opublikowany na stronie Radia Maryja.

Plan pielgrzymki Radia Maryja: 9-10 lipca

Jaki jest plan tegorocznej pielgrzymki? Wydarzenie zapanowano na 9 i 10 lipca. W sobotę od godz. 17.30 pielgrzymka rozpocznie na placu przed bazyliką jasnogórską. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Szlachetki z Gdańska. W niedzielę o godz. 8.00 odśpiewane zostaną „Godzinkami”, a o 11.00 zaplanowana jest uroczysta msza święta. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Sonda
Czy słuchasz Radia Maryja?
Marianna Schreiber o seksie, zdradach i pieniądzach. Oberwał Rydzyk l Mam tego dość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE