Donald Tusk

i

Autor: Shutterstock; PAP/Paweł Supernak

Kto odejdzie?

Rekonstrukcja rządu Tuska. Krąży nowe nazwisko

2024-04-16 10:45

Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat spodziewanej rekonstrukcji rządu Donalda Tuska. Przyznał to zresztą sam premier, który zapowiedział, że zmiany w rządzie na pewno będą. Według ustaleń "Rzeczpospolitej", na liście ministrów do zmiany pojawiło się nowe nazwisko.

O rekonstrukcji rządu Donalda Tuska mówi się od kilku tygodni. Z jednej strony premier może zdecydować się na dymisje w swoim gabinecie ze względu na dość niską ocenę pracy ministrów, z drugiej - 9 czerwca odbędą się w Polsce wybory do europarlamentu. Coraz częściej mówi się o tym, że kilku szefów resortów nowego rządu chciałoby przenieść się właśnie do Brukseli. Mówi się głównie o Bartłomieju Sienkiewiczu, ministrze kultury, Borysie Budce - szefie resortu aktywów państwowych, Krzysztofie Hetmanie, ministrze rozwoju i technologii oraz - to nowe nazwisko na liście - Dariuszu Klimczaku, ministrze infrastruktury. Mówi się również o możliwej dymisji minister zdrowia, Izabeli Leszczyny. 

- Natomiast z pracą w rządzie pożegnają się ci, których uznam - jako premier - że z jakichś powodów nie wykorzystali optymalnie tych kilku miesięcy - mówił 9 kwietnia Donald Tusk. - Będę zresztą dzisiaj o tym rozmawiał też z liderami koalicji 15 października. Bez żadnych emocji - zapowiedział premier po wtorkowym posiedzeniu rządu - ocenił szef rządu.

W NASZEJ GALERII MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK MIESZKA KASIA TUSK

TUSK traci ZAUFANIE wyborców? Joanna MIZIOŁEK i Jakub DYMEK oceniają 100 dni rządu
Sonda
Jak oceniasz pierwsze 100 dni rządu Donalda Tuska?