Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: SE/Paweł Skraba Mateusz Morawiecki

Premier Morawiecki zabrał głos. „Zbliżają się trudne czasy”

2022-03-03 14:28

Mateusz Morawiecki i premier Rumunii Nicolae Ciuca spotkali się 3 marca w Warszawie. W czasie międzyrządowych konsultacji poruszyli tematy między innymi Nord Stream 2 i budowaniu silnych, niezależnych od Rosji gospodarek.

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Rumunii zbywał do dalszych sankcji wobec Rosji. - Rumunia jest dla Polski jednym z głównych partnerów, który budzi sumienia zachodu. Wzywamy do najdalej posuniętych sankcji, budzimy sumienie Zachodu – mówił. Bardzo ostro wypowiedział się także na temat Nord Stream 1 i Nord Sream 2 - Dzisiaj trzeba powiedzieć, że płynie tymi rurami, tymi gazociągami, krew niewinnych ludzi i nasi zachodni partnerzy muszą zdawać sobie z tego sprawę i skończyć z finansowanie rosyjskiej machiny wojennej i cieszę się, że w naszych przyjaciołach z Rumunii znalazłem zrozumienie dla takiego postawienia sprawy – stwierdził. - Zbliżają się trudne czasy. Ludzie dobrej woli, przyjaciele, ludzi, którzy współpracują, powinni znajdować jak najwięcej punktów stycznych i budować możliwości pogłębienie współpracy, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa – powiedział Mateusz Morawiecki.

Sprawdź: Super Express jedzie na Ukrainę z pomocą! Dołącz do naszej zbiórki "Dla walczącej Ukrainy"

W naszej galerii możesz zobaczyć skandaliczne zachowanie polskiej policjantki. Oto, co zrobiła z ukraińskimi symbolami!

Głos zabrał także Nicolae Ciuca. - Potępiliśmy razem agresję nielegalną sił zbrojnych Rosji w Ukrainie. Jest to agresja zupełnie nieusprawiedliwiona, niesprowokowana, nielegalna, w której nie zostały poszanowane ani prawa międzynarodowe, ani suwerenność, ani integralność niezależnego państwa. Razem wyraziliśmy wsparcie dla narodu ukraińskiego – powiedział.

Sonda
Myślisz, że wojna przeniesie się również do innych państw?
WŚCIEKLI Polacy PLUJĄ na Putina. "Dla mnie to jest HITLER!". |Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE