Myśliwce F16 nad Warszawą

i

Autor: PAP/Leszek Szymański

Sondaż po tragedii w Przewodowie

Prawie połowa Polaków wierzy w ochronę nieba. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

2022-11-22 10:37

Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że prawie połowa badanych Polaków twierdzi, że "polskie niebo" jest dobrze chronione przez systemy obrony powietrznej. Innego zdania jest zaś ponad 33 proc. respondentów.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony po tragedii w Przewodowie. Pytanie do respondentów brzmiało: "Czy Twoim zdaniem 'polskie niebo' jest dobrze chronione przez system obrony powietrznej?". W odpowiedzi na zadane pytanie prawie połowa badanych stwierdziła, że niebo nad Polską jest bezpieczne. Aż 37,2 proc., respondentów wskazało odpowiedź "raczej tak", a 11,3 proc. ankietowanych - "zdecydowanie tak". 22,9 proc. badanych uważa, że niebo nad Polską "raczej nie jest" dobrze chronione, według 10,7 proc. ankietowanych "zdecydowanie nie jest".

Rakieta spadła na Przewodów

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu we wtorek ok. 15:40 na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów spadł pocisk. Zginęło wówczas dwóch obywateli Polski. Pierwsze nieoficjalne doniesienia nie dawały odpowiedzi, czy rakieta została wystrzelona przez Rosjan w ramach zmasowanego ataku na ukraińskie cele. Spekulacje uciął jednak prezydent Andrzej Duda: - Nic nie wskazuje na to, że był to intencjonalny atak na Polskę - mówił Andrzej Duda. Prezydent RP przyznał, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pocisk, który spadł na wieś Przewodów to rakieta ukraińskiej obrony.

Duda ostro o artykule nt. Przewodowa. „Kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić”

Sonda
Czy rząd powinien przywrócić obowiązkową służbę wojskową?
Wstrząsająca relacja mieszkańca Przewodowa "Boimy się cały czas, że to się powtórzy"