Czołg Leopard 2A4

i

Autor: Polska Grupa Zbrojeniowa/materiały prasowe Czołg Leopard 2A4

Działonowy z klocków

Powstały klocki inspirowane polskimi żołnierzami. Robią wrażenie

2022-10-04 13:44

Wojskowy sprzęt i żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej stali się inspiracją dla producenta klocków COBI. Firma postanowiła oddać hołd "pancerniakom" przygotowując gratkę dla miłośników tematyki militarnej w postaci prezentacji m.in. modelu wizualizacji figurki czołgisty i polskiego M1A2 Sepv.3 Abrams.

COBI wypuści klocki z żołnierzami z Wojska Polskiego

Od wybuchu wojny w Ukrainie coraz więcej społeczeństw interesuje się tematyką wojskową. Militarne nawiązania stają się motywem przewodnim kultury popularnej. Polski producent zabawek dla dzieci, firma COBI postanowił pochylić się nad jedną z wojskowych dywizji. Mowa o 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej, która stała się podmiotem w najnowszej produkcji COBI. Producent pochwalił się za pośrednictwem Facebooka, że pracuje nad wypuszczeniem modelu sierżanta czołgisty z warszawskiej jednostki. Poza czołgistom firma zaprezentowała wizualizację modelu czołgu, który trafił do Polski od naszych amerykańskich sojuszników, czyli M1A2 SEPv.3 Abrams. To nie pierwszy raz, gdy producent zabawek znany ze swoich klocków pracuje nad modelami związanymi z wojskiem. Na swoim koncie COBI ma inne produkty nawiązujące do tematyki militarnej. Najnowszy model to chociażby myśliwiec F-35 firmy Lockheed Martin, który w formie klockowej ma trafić do dystrybucji jeszcze w tym roku. 

I Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki

Brygada została sformowana w 1994 na bazie 1 Pułku Zmechanizowanego, w składzie 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki. Brygada jest wyposażona m.in. w czołgi Leopard 2A5, pojazdy rozpoznawcze BRDM-2, bojowe wozy piechoty BWP-1 oraz samobieżne zestawy artyleryjsko – rakietowe ZSU-23-4MP Biała. 

Zobaczcie zdjęcia:

Sonda
Czy czołgi Abrams są najlepsze?
Abramsy w Poznaniu