Róża Thun

i

Autor: Parlament Europejski Róża Thun

Poważne problemy zdrowotne Róży Thun. Europosłanka mogła stracić wzrok!

2022-05-19 4:53

Róża Thun to jedna z bardziej znanych europosanek. Okazuje się, że polityczka, która od 2009 r. jest posłanką do Parlamentu Europejskiego ma za sobą wprost dramatyczne przeżycia. Właśnie wyszło na jaw, że Thun miała poważne kłopoty zdrowotne, a konkretnie problemy ze wzrokiem. - W szpitalu Czerniakowskim szybko skompletowano ekipę, która mogła mnie zoperować, bo – jak mi oznajmiono, mogłam stracić wzrok - opowiedziała nam europosłanka.

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein (68 l.), działaczka organizacji pozarządowych, od 2009 r. posłanka do Parlamentu Europejskiego (PO, obecnie Polska 2050) nagle zniknęła z życia politycznego i z mediów. Na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego w rankingu aktywności europosłów za okres od 1 lipca 2019 do 16 grudnia 2021 r. Róża Thun znalazła się w samym ogonie. Pod względem udziału w głosowaniach imiennych  zajęła 701. miejsce na 751 europosłów, z wynikiem 69,17 proc.

Okazuje się, że to nie lenistwo, lecz poważne problemy zdrowotne były powodem zniknięcia polityczki z życia publicznego. Róża Thun opisuje „Super Expressowi” dramatyczne chwile. – Kiedy obudziłam się rano, jednym okiem praktycznie nic nie widziałam, jakby ktoś założył mi czarną zasłonę. Pojechałam na SOR. W szpitalu Czerniakowskim szybko skompletowano ekipę, która mogła mnie zoperować, bo – jak mi oznajmiono – mogłam stracić wzrok.

SPRAWDŹ: Henryka Krzywonos walczy o życie. "To nie moda, tylko rak"

Thun przeszła  trwającą kilka godzin operację. – Oderwała mi się siatkówka. Chodziłam potem z nitkami w oku. Przeszłam jeszcze kilka operacji, bo siatkówka nie chciała się przykleić. Obecnie widzę na to oko w 25–35 proc. – mówi. I deklaruje, że nie zamierza rezygnować z kariery. 

Róża Thun

i

Autor: Archiwum prywatne
Sonda
Czy w Polsce służba zdrowia działa dobrze?
Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie zmienię przekazu mimo spadku sondaży
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany