Jacek Sasin

i

Autor: Archiwum Jacek Sasin

Całkowita zgoda w Sejmie!

Posłowie powołali komisję jednogłośnie! Sasin: Oczywiście, że się przed nią stawię

2023-12-07 20:15

Sejm przyjął 7 grudnia uchwałę ws. powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności wyborów Prezydenta RP w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego. Chodzi o tzw. wybory kopertowe. Wszyscy obecni na sali posłowie głosowali za powołaniem komisji.

Komisja powołana jednogłośnie

Za uchwałą głosowało 446 posłów - wszyscy obecni na sali, reprezentujący wszystkie kluby i koła w Sejmie. Wcześniej posłowie przyjęli zarekomendowane przez sejmową komisję ustawodawczą poprawki, które doprecyzowały zakres działań komisji, zgodnie z zaleceniami sejmowych specjalistów od legislacji.

Po powołaniu komisji śledczej Sejm wybiera jej skład osobowy. Kandydaci na członków komisji śledczej zgłaszani są Marszałkowi Sejmu przez przewodniczących klubów i kół wchodzących w skład Konwentu Seniorów. W każdej z komisji ma zasiadać 11 osób.

Jarosław Kaczyński w strachu! Andrzej Duda i Donald Tusk razem będą rozliczać PiS?!

Jacek Sasin w rozmowie z PAP przyznał, że nie aspiruje, aby zasiadać w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. – Zdaję sobie sprawę, że będę jedną z osób, która będzie odpowiadała na pytania przed tą komisją, więc byłoby niezręcznością, gdybym jednocześnie był jej członkiem, więc absolutnie do tego nie aspiruje – podkreślił b. Minister. – Oczywiście stawie się przed komisją – zadeklarował były szef MAP.

"Komisja to dla nas szansa"

– My jesteśmy za tym, żeby tę komisję powołać, ponieważ traktujemy ją jako szansę na to, aby pokazać jak wyglądała rzeczywistość w tej sprawie, a nie ta rzeczywistość zakłamana przez propagandę naszych konkurentów politycznych, którzy kompletnie wykrzywili ten obraz i przedstawili go w fałszywym świetle – mówił Sasin. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że możliwe jest, aby 12 grudnia powołać skład pierwszej z komisji śledczych.

Marek Sawicki, marszałek senior